Trwa ładowanie...
d44fbbq

Burza wokół list poparcia kandydatów do KRS. "Składamy doniesienie do prokuratury"

Nie będzie dziś ujawnienia list poparcia kandydatów do KRS. Do Kancelarii Sejmu wpłynęło postanowienie prezesa UODO. Opozycja składa doniesienie o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opozycja składa doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa UODO
Opozycja składa doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa UODO (East News)
d44fbbq

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zobowiązał Kancelarię Sejmu do powstrzymania się od upublicznienia danych osobowych sędziów, którzy poparli kandydatów do KRS. Urząd chce najpierw wyjaśnić sprawę. Ujawnienie nazwisk sędziów natomiast nakazał sąd.

- Nasze służby prawne uważają postanowienie Prezesa UODO za wiążące - tłumaczył Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

- W związku z tym, że Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych swoimi działaniami utrudnia wykonanie prawomocnego wyroku sądowego, złożymy doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa - powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz na konferencji prasowej.

- Decyzja byłego radnego PiS-u, który szefuje Urzędowi Ochrony Danych Osobowych nie ma żadnego znaczenia w sprawie udostępnienia list. Wie o tym każdy student pierwszego roku prawa. Szkoda że Marszałek Kuchciński i Kancelaria Sejmu udają głupich - dodała.

d44fbbq

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy wstrząśnięci tragedią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44fbbq

Podziel się opinią

Share

d44fbbq

d44fbbq
Więcej tematów