Trwa ładowanie...

Sejm nie ujawni list poparcia kandydatów do KRS. Weto UODO

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zobowiązał Kancelarię Sejmu do powstrzymania się od upublicznienia danych osobowych sędziów, którzy poparli kandydatów do KRS. Urząd chce najpierw wyjaśnić sprawę. Ujawnienia nazwisk sędziów nakazał sąd.

Sejm nie ujawni list poparcia kandydatów do KRS. Weto UODOŹródło: East News, fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER
d36ylv8
d36ylv8

Kancelaria Sejmu będzie oczekiwać na wydanie przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ostatecznej decyzji o dopuszczalności ujawnienia danych osobowych sędziów - czytamy na stronie internetowej Sejmu. Pismo w tej sprawie dotarło na Wiejską w poniedziałek.

Tego samego dnia dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka mówił dziennikarzom, że nie ma informacji o zmianie terminu ujawnienia nazwisk sędziów. Miało to zostać zrobione 30 lipca.

Sejm nie ujawni list poparcia kandydatów do KRS. Weto UODO

Ujawnienia nazwisk sędziów, którzy poparli kandydatów do KRS nakazali sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego. Pod koniec czerwca orzekli, że tzw. listy poparcia są informacją publiczną. Teraz chce to zbadać UODO.

Zobacz też: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Chodzi o wyjaśnienie, czy ujawnienie danych osobowych sędziów jest zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych oraz prawem Unii Europejskiej. 25 maja 2018 roku zmieniły się przepisy w tym zakresie.

Kancelaria Sejmu będzie oczekiwać na wydanie przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ostatecznej decyzji o dopuszczalności ujawnienia danych osobowych sędziów - czytamy na stronie internetowej Sejmu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36ylv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36ylv8
Więcej tematów