Trwa ładowanie...
d3mcny4

Sejm nie ujawni list poparcia kandydatów do KRS. Weto UODO

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zobowiązał Kancelarię Sejmu do powstrzymania się od upublicznienia danych osobowych sędziów, którzy poparli kandydatów do KRS. Urząd chce najpierw wyjaśnić sprawę. Ujawnienia nazwisk sędziów nakazał sąd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm nie ujawni list poparcia kandydatów do KRS. UODO chce najpierw ustalić, czy jest to zgodne z ustawą
Sejm nie ujawni list poparcia kandydatów do KRS. UODO chce najpierw ustalić, czy jest to zgodne z ustawą (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
d3mcny4

Kancelaria Sejmu będzie oczekiwać na wydanie przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ostatecznej decyzji o dopuszczalności ujawnienia danych osobowych sędziów - czytamy na stronie internetowej Sejmu. Pismo w tej sprawie dotarło na Wiejską w poniedziałek.

Tego samego dnia dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka mówił dziennikarzom, że nie ma informacji o zmianie terminu ujawnienia nazwisk sędziów. Miało to zostać zrobione 30 lipca.

Sejm nie ujawni list poparcia kandydatów do KRS. Weto UODO

Ujawnienia nazwisk sędziów, którzy poparli kandydatów do KRS nakazali sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego. Pod koniec czerwca orzekli, że tzw. listy poparcia są informacją publiczną. Teraz chce to zbadać UODO.

d3mcny4

Zobacz też: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Chodzi o wyjaśnienie, czy ujawnienie danych osobowych sędziów jest zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych oraz prawem Unii Europejskiej. 25 maja 2018 roku zmieniły się przepisy w tym zakresie.

Kancelaria Sejmu będzie oczekiwać na wydanie przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ostatecznej decyzji o dopuszczalności ujawnienia danych osobowych sędziów - czytamy na stronie internetowej Sejmu.

Czytaj też: PO-KO zawiadamia prokuraturę. Chodzi o kandydatów do KRS

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mcny4

Podziel się opinią

Share

d3mcny4

d3mcny4
Więcej tematów