Trwa ładowanie...

Burza wokół list poparcia kandydatów do KRS. CIS przedstawia argument

Kancelaria Sejmu nie wykonuje wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego? CIS zwraca uwagę na pewien przepis i przekonuje, że działania są podejmowane według procedur wykonywania orzeczeń sądowych.

Burza wokół list poparcia kandydatów do KRS. CIS przedstawia argumentŹródło: East News
d28w6p0
d28w6p0

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zobowiązał Kancelarię Sejmu do powstrzymania się od upublicznienia danych osobowych sędziów, którzy poparli kandydatów do KRS. Urząd chce najpierw wyjaśnić sprawę. Ujawnienie nazwisk sędziów natomiast nakazał sąd.

Centrum Informacyjne Sejmu przesłało PAP komunikat w tej sprawie. Jak cytuje RMF FM, w piśmie poinformowano, że "postępowanie Kancelarii Sejmu jest zgodne z obowiązującymi procedurami, a zarzut bezczynności jest całkowicie nieuzasadniony".

"Rozpoczęcie biegu terminu do załatwienia sprawy przez organ administracji liczy się od dnia doręczenia organowi przez sąd akt sprawy. Do chwili obecnej, czyli do 1 sierpnia 2019 r., Kancelaria Sejmu nie otrzymała z sądu wymaganych wyżej wskazanym przepisem dokumentów. Oznacza to, że termin na ponowne rozpatrzenie sprawy nie rozpoczął jeszcze biegu" - oświadczyło CIS.

Ponadto CIS tłumaczy, że tę samą opinię można przeczytać w komunikacie Naczelnego Sądu Administracyjnego z 30 lipca 2019 r. Czytamy w nim, że "przy dalszym postępowaniu Kancelaria Sejmu "musi mieć na uwadze wydane z urzędu przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych postanowienia ws. przetwarzania danych osobowych sędziów zawartych w wykazie sędziów popierających zgłoszenia kandydatów do KRS".

Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28w6p0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28w6p0
Więcej tematów