Trwa ładowanie...
do8rsf9

Burza wokół list poparcia kandydatów do KRS. CIS przedstawia argument

Kancelaria Sejmu nie wykonuje wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego? CIS zwraca uwagę na pewien przepis i przekonuje, że działania są podejmowane według procedur wykonywania orzeczeń sądowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Listy poparcia kandydatów do KRS. Kancelaria Sejmu tłumaczy (East News)
do8rsf9

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zobowiązał Kancelarię Sejmu do powstrzymania się od upublicznienia danych osobowych sędziów, którzy poparli kandydatów do KRS. Urząd chce najpierw wyjaśnić sprawę. Ujawnienie nazwisk sędziów natomiast nakazał sąd.

Centrum Informacyjne Sejmu przesłało PAP komunikat w tej sprawie. Jak cytuje RMF FM, w piśmie poinformowano, że "postępowanie Kancelarii Sejmu jest zgodne z obowiązującymi procedurami, a zarzut bezczynności jest całkowicie nieuzasadniony".

"Rozpoczęcie biegu terminu do załatwienia sprawy przez organ administracji liczy się od dnia doręczenia organowi przez sąd akt sprawy. Do chwili obecnej, czyli do 1 sierpnia 2019 r., Kancelaria Sejmu nie otrzymała z sądu wymaganych wyżej wskazanym przepisem dokumentów. Oznacza to, że termin na ponowne rozpatrzenie sprawy nie rozpoczął jeszcze biegu" - oświadczyło CIS.

do8rsf9

Ponadto CIS tłumaczy, że tę samą opinię można przeczytać w komunikacie Naczelnego Sądu Administracyjnego z 30 lipca 2019 r. Czytamy w nim, że "przy dalszym postępowaniu Kancelaria Sejmu "musi mieć na uwadze wydane z urzędu przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych postanowienia ws. przetwarzania danych osobowych sędziów zawartych w wykazie sędziów popierających zgłoszenia kandydatów do KRS".

Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów