Trwa ładowanie...

Burza po wpisie Pawłowicz. Sędzia TK zabrała głos po fali krytyki

Krystyna Pawłowicz wywołała burzę jednym wpisem na Twitterze. Chodzi o podanie danych 10-letniego transpłciowego dziecka. Teraz pojawiła się reakcja sędzi TK.
Share
Burza po wpisie Pawłowicz. Jest reakcja sędzi TK
Burza po wpisie Pawłowicz. Jest reakcja sędzi TKŹródło: East News
d3ljsl4

Przypomnijmy: Krystyna Pawłowicz publicznie skrytykowała dyrekcję podwarszawskiej szkoły za to, że ta "zobowiązała" innych nauczycieli do zwracania się do transpłciowej 10-letniej uczennicy imieniem żeńskim, a nie męskim, które "widnieje w aktach". Jednocześnie sędzia TK ujawniła dane.

Głos w tej sprawie zabrał Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. "Obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz uderzył w dobro dziecka, naszej szkoły oraz jej dyrektora" - napisał samorządowiec w sieci.

Pojawiła się także reakcja Rzecznika Praw Dziecka. "Rozmawialiśmy z dyrekcją szkoły w Podkowie Leśnej. Sprawa jest wyjaśniona. Apeluję o powstrzymanie emocji. Dzieci należy otoczyć opieką i chronić, a nie wykorzystywać" - napisał w czwartek na swoim profilu Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

d3ljsl4

Teraz Pawłowicz podjęła decyzję, by wpis usunąć. "Dla dobra dziecka kasuję swój wtorkowy wpis" - napisała sędzia TK na Twitterze.

Burza po wpisie Pawłowicz. Politycy Zjednoczonej Prawicy zabrali głos

- Aktywność internetowa prof. Krystyny Pawłowicz nie licuje z powagą urzędu, który sprawuje - przyznają politycy koalicji rządzącej w rozmowie z reporterem WP Michałem Wróblewskim. Działacze PiS się odcinają: - Proszę nas nie łączyć z tym piekiełkiem. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

d3ljsl4

- Taki atak na dziecko jest czymś bardzo przykrym, to jest sytuacja trudna, która wymaga wrażliwości, tej zabrakło pani Krystynie Pawłowicz – oświadczył z kolei w programie "Tłit" Michał Wypij z Porozumienia. Dodał, że "lepiej byłoby dla niej, gdyby wyłączyła social media, nie odzywała się i skupiła na pracy w TK".

Krystyna Pawłowicz w ogniu krytyki. Polityk Porozumienia mówi o "ataku na dziecko"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ljsl4

Podziel się opinią

Share
d3ljsl4
d3ljsl4
Więcej tematów