Trwa ładowanie...

Wpis Krystyny Pawłowicz. Jest reakcja Rzecznika Praw Dziecka

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz publicznie skrytykowała dyrekcję szkoły z Podkowy Leśnej. Chodzi o działania ws. 10-letniego transpłciowego dziecka. Sprawą zainteresowało się Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Zareagował także Rzecznik Praw Dziecka.
Share
Wpis Krystyny Pawłowicz. Jest reakcja Rzecznika Praw Dziecka
Wpis Krystyny Pawłowicz. Jest reakcja Rzecznika Praw DzieckaŹródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
db8hi9e

"Rozmawialiśmy z dyrekcją szkoły w Podkowie Leśnej. Sprawa jest wyjaśniona. Apeluję o powstrzymanie emocji. Dzieci należy otoczyć opieką i chronić, a nie wykorzystywać" - napisał w czwartek na swoim profilu Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Przypomnijmy, że we wtorek była posłanka PiS, sędzia TK Krystyna Pawłowicz zamieściła na swoim profilu na Twitterze wpis dotyczący 10-letniego transpłciowego dziecka.

db8hi9e

"Dyrektorka Szkoły Samorządowej (tu Krystyna Pawłowicz podała dane szkoły - red.) doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały zobowiązującej nauczycieli, aby zwracali się do 10-letniego ucznia, chłopca, per Agnieszka, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywilnego zlekceważono" - napisała Pawłowicz.

Sędzia TK wywołała tym wpisem lawinę komentarzy. "Obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz uderzył w dobro dziecka, naszej szkoły oraz jej dyrektora" - napisał na Facebooku Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Burmistrz Podkowy Leśnej: staraliśmy się uniknąć rozgłosu

"Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu, niemniej jednak stało się, mamy już dyskusje w przestrzeni publicznej, także na lokalnych grupach" - przyznał w swoim wpisie.

db8hi9e

Wpisem oburzeni byli internauci, dziennikarze i politycy. "Pawłowicz podała imię dziecka, wskazała szkołę. Zaszczucie tej rodziny jest więc kwestią czasu. Dziecko ma 10 lat. Chora, podła kobieta. Partii i prezydentowi gratuluję zrobienia z niej sędzi TK. Dobra zmiana i rewolucja moralna w jednym. Z dużą dozą chrześcijaństwa" - oceniła na Twitterze blogerka Kataryna (Katarzyna Sadło).

"Diagnozowanie transseksualizmu u dziesięciolatka to grubo za wcześnie, zmienianie sposobu zwracania się do dziecka w szkole to błąd. Ale ujawnianie i szkoły i imienia dziecka to przekroczenie wszelkich norm i prawnych i moralnych. Cel nie uświęca środków. To podstawy moralności" - napisał Tomasz Terlikowski.

W obronie sędzi Pawłowicz wystąpił m.in. sędzia Maciej Nawacki, członek KRS. "Pani sędzia stała się celem ataku osób niegodnych, pozbawionych zdolności honorowej. Zgłaszajmy wszystkie chamskie posty" - zaapelował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db8hi9e

Podziel się opinią

Share
db8hi9e
db8hi9e
Więcej tematów