PolskaBurmistrz zablokował miejską stronę internetową

Burmistrz zablokował miejską stronę internetową

Burmistrz Lubaczowa (woj. podkarpackie) Jerzy Zając zablokował oficjalną stronę internetową tego miasta. Swoją decyzję uzasadnił tym, że na stronie internetowej zaczęły pojawiać się wypowiedzi i żarty obrażające uczucia religijne, m.in. karykaturalne wizerunki Ojca Świętego, a także dowcipy antysemickie.

03.06.2002 | aktual.: 22.06.2002 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dam jeden z przykładów - mówi burmistrz Lubaczowa. - Otóż na naszej stronie można było przeczytać: "A co to, święte krowy ten kościół, Żydzi i religia? To takie samo zjawisko, jak biegunka czy katar". Przecież takie rzeczy nie mogą pojawiać się na oficjalnej witrynie miejskiej. Dlatego podjąłem decyzję o jej zablokowaniu i zażądałem tego od operatora serwera.

Z decyzją burmistrza nie mogą się pogodzić lubaczowscy webmasterzy. Wśród niezadowolonych jest też inicjator utworzenia witryny, Janusz Waldemar Zubrzycki, przewodniczący Rady Miejskiej. Nie chodzi o obraźliwy humor, lecz o to, że uczestnicy forum zaczęli krytykować miejskie władze - mówi Zubrzycki. - Szukano tylko jakiegoś pretekstu. Dbaliśmy o to, aby materiały publikowane na stronie nie zawierały wulgaryzmów, obelg czy niesprawdzonych zarzutów.

Dyskutanci forum krytykowali m.in. życie kulturalne w mieście, decyzje o przycince drzew w Rynku czy skandalicznym wyglądzie dworca kolejowego. Taka krytyka nie boli - broni się burmistrz. - Za stan dworca odpowiadają władze PKP, my w tej sprawie wielokrotnie interweniowaliśmy. Przycinka drzew była konieczna.

Oficjalna witryna miejska pod starym adresem ma zostać uruchomiona w najbliższym czasie. Twórcy dotychczasowej są dostępni pod nowym adresem. Twierdzą oni, że decyzja burmistrza godzi w wolny dostęp do informacji oraz w Powszechną Deklarację Praw Człowieka i Obywatela.

Burmistrz Lubaczowa zaznacza, że wolność nie polega na zamieszczaniu opinii obraźliwych, które godzą w dobra innych osób. Lubaczowską stronę miejską przez trzy lata odwiedziło ponad 50 tys. internautów, w tym trzy tysiące z zagranicy.(aka)

lubaczówzającstrona
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)