Trwa ładowanie...
d1su710

Burmistrz Jersey City chciałby zostać ambasadorem w Polsce. "Zdecydowałem"

Burmistrz Jersey City Steven Fulop już ma pierwsze kontakty z Polską i Polakami po tym, jak zdecydował o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego. Nawet rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O burmistrzu Jersey City zrobiło się głośno za sprawą Pomnika Katyńskiego
O burmistrzu Jersey City zrobiło się głośno za sprawą Pomnika Katyńskiego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1su710

"Postanowiłem, że kiedy będziemy mieli demokratycznego prezydenta w 2020 r., zamierzam formalnie aplikować w Departamencie Stanu na ambasadora USA w Polsce" – napisał na Twitterze Steven Fulop. Wcześniej zapytany, czy "przeprosi Polskę", odpisał, że nie zamierza.

O burmistrzu Jersey City zrobiło się głośno za sprawą Pomnika Katyńskiego. Stven Fulop chciał go przenieść z placu przy rzece Hudson, co spotkało się z protestami Polonii. Liderzy społeczności polonijnej zarzucali burmistrzowi brak szacunku dla Polaków.

Następnie Steven Fulop nazwał apelującego o pozostawienie pomnika na miejscu marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego antysemitą, nacjonalistą i żartem. Później przyznał, że jego wypowiedź była "emocjonalna", ale nie przeprosi za nią.

d1su710

Zobacz także: Grał w Gdańsku i Poznaniu. W Izraelu znienawidzili go za wyznanie

Ostatecznie pomnik zostanie przesunięty o około 60 m. Działka, na której będzie stać pomnik, zostanie wydzierżawiona na 99 lat.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1su710

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1su710

d1su710
Więcej tematów