Trwa ładowanie...
d1nwnfe
d1nwnfe

Bułgarski gang, okradający bankomaty wpadł na Śląsku

Śląscy policjanci rozbili bułgarski gang, zajmujący się kradzieżą pieniędzy z bankomatów za pomocą sfałszowanych kart płatniczych. W ręce funkcjonariuszy wpadło pięciu obcokrajowców i specjalistyczny sprzęt elektroniczny, który złodzieje montowali w bankomatach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1nwnfe

Przestępstwo polegające na nielegalnym skopiowaniu paska magnetycznego karty płatniczej w celu wytworzenia duplikatu określa się jako skimming. Gang rozbili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy wojewódzkiej w Katowicach oraz katowickiej komendy miejskiej.

Jak poinformował w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, Bułgarzy działali na Śląsku, ale niewykluczone, że i w całej Europie. Śledczy zaskoczyli ich w wynajętym mieszkaniu w Katowicach. Przy obcokrajowcach, którzy mają od 20 do 34 lat, znaleźli specjalistyczny sprzęt elektroniczny, za pomocą którego kopiowali karty klientów, korzystających z bankomatów.

Po odczytaniu kodu PIN i innych danych, przestępcy "klonowali" kartę i za jej pomocą opróżniali konta poszkodowanych. Policjanci ustalają teraz straty, jakie ponieśli klienci i banki, od jak dawna działali przestępcy oraz ile kart udało im się skopiować. Śledczy określają sprawę jako rozwojową, nie wykluczając kolejnych zatrzymań.

d1nwnfe

Gang Bułgarów to kolejna w ostatnich tygodniach rozbita przez śląską policję grupa obcokrajowców, zajmująca się skimmingiem. W czerwcu w ręce zawierciańskiej i katowickiej policji wpadło dwóch Rumunów, podejrzanych o kradzież pieniędzy z bankomatów za pomocą sfałszowanych kart płatniczych. Duet działający na terenie całego kraju mundurowi namierzyli przed jednym z bankomatów w Zawierciu, w trakcie próby kolejnej nielegalnej wypłaty.

W lipcu w Zabrzu zatrzymano trzech Rumunów, zajmujących się podobnym procederem. Przestępcy, posługując się kopiami kart wydanych przez banki we Włoszech, ukradli co najmniej 20 tys. zł.

Po skopiowaniu paska magnetycznego karty płatniczej stworzony w ten sposób duplikat działa tak samo jak oryginał, za pomocą którego dokonywane są transakcje płatnicze. Aby skopiować pasek magnetyczny, przestępcy często montują na bankomatach niewielką nakładkę, przypominającą część tego urządzenia.

d1nwnfe

Podziel się opinią

Share
d1nwnfe
d1nwnfe
Więcej tematów