Trwa ładowanie...
d34b17m

Bukmacher: Angela Merkel faworytką w wyścigu o pokojowego Nobla

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ma zdecydowanie największe szanse na zdobycie tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla - wynika z zakładów obstawianych przez klientów brytyjskiej firmy bukmacherskiej Ladbrokes.
Share
Bukmacher: Angela Merkel faworytką w wyścigu o pokojowego Nobla
Źródło: PAP/EPA, Fot: Patrick Seeger
d34b17m

W środę stawka za kandydaturą Merkel wynosiła 2:1, co znaczy, że jeśli zostanie wybrana, za każdego postawionego na nią funta obstawiający wygra dwa.

Tym samym szefowa niemieckiego rządu zdecydowanie wyprzedza pozostałych kandydatów typowanych na faworytów wyścigu - kongijskiego lekarza i obrońcę praw człowieka Denisa Mukwege (stawka 5:1) i papieża Franciszka (6:1).

Tegoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla zostanie ogłoszony w piątek ok. godz. 11. Wręczenie wyróżnienia odbędzie się tradycyjnie w Oslo 10 grudnia, w rocznicę śmierci jego fundatora - szwedzkiego przemysłowca Alfreda Nobla.

d34b17m

Zdaniem części niemieckich publicystów Merkel może być w tym roku poważnym kandydatem do pokojowego Nobla ze względu na ogłoszoną przez jej rząd politykę otwartych drzwi wobec uchodźców uciekających do Europy przed konfliktami i prześladowaniami w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Do Niemiec dociera obecnie ok. 10 tys. uchodźców dziennie. Do końca roku ma ich być co najmniej 800 tys., a według niemieckich mediów nawet 1,5 mln.

d34b17m

Podziel się opinią

Share
d34b17m
d34b17m
Więcej tematów