Trwa ładowanie...
d3nngvg

Brytyjskie MSW: tweety Trumpa o zamachu to spekulacje

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd nazwała tweety prezydenta USA Donalda Trumpa na temat sprawców zamachu w londyńskim metrze "czystymi spekulacjami". Dodała, że nie służą one dobru śledztwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump: Z terrorystami nieudacznikami należy radzić sobie w sposób dużo bardziej surowy
Trump: Z terrorystami nieudacznikami należy radzić sobie w sposób dużo bardziej surowy (PAP/EPA, Fot: SHAWN THEW)
d3nngvg

"Trump nam nie pomaga"

- Nigdy nie jest pomocne spekulowanie na temat trwającej operacji i w ten komentarz włączyłabym także prezydenta Stanów Zjednoczonych - powiedziała Amber Rudd w telewizji BBC.

- To czyste spekulacje, zdecydowanie - dodała szefowa brytyjskiego MSW.

d3nngvg

Trump o bezpieczeństwie: Dziękujemy za przykład jaki Polska daje w NATO

"Kolejny atak w Londynie terrorysty nieudacznika"

W reakcji na atak terrorystyczny w Londynie prezydent Trump napisał na Twitterze: "Kolejny atak w Londynie terrorysty nieudacznika. To chorzy i obłąkani ludzie, którzy byli pod obserwacją Scotland Yardu". Następnie wezwał do zapobiegawczego działania.

d3nngvg

W drugim tweecie napisał z kolei, że "z terrorystami nieudacznikami należy radzić sobie w sposób dużo bardziej surowy". "Internet to ich główne narzędzie do werbunku, które musimy odciąć i którego musimy lepiej używać!" - dodał. Na koniec wyraził opinię, że "zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych powinien być dużo szerszy, bardziej surowy i bardziej szczegółowy".

W piątek rano improwizowany ładunek wybuchowy z zapalnikiem czasowym eksplodował w wagonie londyńskiego metra na stacji Parsons Green, lekko raniąc ok. 30 osób. W związku z atakiem zatrzymano dwóch mężczyzn, w wieku 18 i 21 lat. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

d3nngvg

Podziel się opinią

Share
d3nngvg
d3nngvg
Więcej tematów