Trwa ładowanie...

Brytyjskie media chwalą Polkę: uratowała życie 71-letniemu Brytyjczykowi

• Brytyjskie media chwalą polską policjantkę, która uratowała życie 71-letniemu mężczyźnie

• Kobieta wyjechała na wakacje do Bournemouth, gdzie ma rodzinę

• Podczas podróży autobusem udzieliła pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność

• Zareagowałam automatycznie, gdy zobaczyłam, że ktoś potrzebuje pomocy - powiedziała Polka w rozmowie z “Daily Echo”.

Share
Brytyjskie media chwalą Polkę: uratowała życie 71-letniemu Brytyjczykowi
Źródło: Wikipedia, Fot: Arriva436
d4i991z

Podkomisarz Izabela Sękowska z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wyjechała na wakacje do Wielkiej Brytanii, do swojej rodziny w Bournemouth. Zapewne nie spodziewała się, że stanie się tam bohaterką, a jej historia trafi na łamy miejscowych gazet. Wszystko dzięki pomocy, jakiej udzieliła starszemu mężczyźnie - informuje "The Daily Echo".

Podczas podróży miejskim autobusem policjantka zauważyła, że jeden z pasażerów, który wstał, by wysiąść z autobusu, zasłabł i upadł na podłogę.

d4i991z

- Każdy mi mówi, że zrobiłam coś wyjątkowego, jednak dla mnie było to instynktowne. Zareagowałam automatycznie, gdy zobaczyłam, że ktoś potrzebuje pomocy - powiedziała Polka w rozmowie z "Daily Echo".

- W autobusie pomogła mi dziewczyna. Udało nam się położyć tego pana i unieść mu nogi tak, aby zwiększyć przepływ krwi. Wtedy odzyskał świadomość. Powiedziałam mu, jak mam na imię i że jestem z Polski, zadałam mu jeszcze kilka pytań, by zobaczyć jak reaguje. Później już mogłyśmy go posadzić znowu na siedzeniu i podać mu wodę, jednak wtedy stracił już przytomność i przestał oddychać - opowiadała gazecie polska policjantka.

Wtedy podkom. Sękowska ułożyła mężczyznę znowu na podłodze i zrobiła mu sztuczne oddychanie, co uratowało mu życie. Służby medyczne zabrały 71-latka do szpitala, gdzie potwierdzono, że mężczyzna miał zawał.

d4i991z

- Jestem dumny z postawy Izy, ale nie zaskoczony, ponieważ to na co dzień wyróżniająca się w służbie policjantka. Charakteryzuje ją empatia, szybkość reakcji, a także zdolność do zachowania zimnej krwi w sytuacjach trudnych. Nie bez znaczenia dla tego zdarzenia jest fakt, że Iza przeszła przeszkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - powiedział portalowi bartoszyce.wm.pl bezpośredni przełożony policjantki mł. insp. Piotr Zabuski.

d4i991z

Podziel się opinią

Share
d4i991z
d4i991z
Więcej tematów