Trwa ładowanie...

Brytyjska policja: zaginione nastolatki są w Syrii

Brytyjska policja oświadczyła, że trzy nastolatki z Londynu, które zniknęły z domów w ubiegłym tygodniu, obecnie przebywają w Syrii. Najprawdopodobniej spróbowały przyłączyć się do dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie.
Share
Brytyjska policja: zaginione nastolatki są w Syrii
Źródło: Brytyjska policja
d2saic2

Trzy przyjaciółki: 15-letnia Amira Abase, 15-letnia Szamima Begum i 16-letnia Kadiza Sultana poleciały z Londynu do Stambułu 17 lutego.

"Funkcjonariusze prowadzący śledztwo w sprawie zaginięcia trzech uczennic ze wschodniego Londynu mają powody sądzić, że dziewcząt nie ma już w Turcji, lecz przekroczyły granicę z Syrią" - poinformowała w komunikacie policja. Więcej szczegółów nie podano, lecz wskazano, że kontynuowana jest współpraca z tureckimi władzami w tej sprawie.

Zaginięcie dziewcząt wywołało zaniepokojenie w Wielkiej Brytanii. Premier David Cameron wezwał operatorów portali społecznościowych, aby czynili więcej w kwestii radzenia sobie z ekstremizmem w sieci.

d2saic2

- Wydaje się, że nastoletnie Brytyjki radykalizowały się w swoich pokojach, przeglądając internet - mówił szef rządu.

Cameron wskazał również, że linie lotnicze potrzebują nowych systemów w celu weryfikowania osób niepełnoletnich podróżujących samodzielnie.

Zobacz również film: Państwo Islamskie wykorzystuje dzieci

d2saic2

Podziel się opinią

Share
d2saic2
d2saic2
Więcej tematów