Trwa ładowanie...

Brytyjska policja: Przestępcy seksualni z Wysp byli w Polsce

Po inwazji na Rosji na Ukrainę do Polski przyjechało aż dziesięciu notowanych w Wielkiej Brytanii przestępców, mających na koncie wykroczenia o charakterze seksualnym. O tym, że przybyli oni "pod pretekstem udzielania pomocy humanitarnej" poinformowały brytyjskie służby.

Share
Uchodźczynie z dziećmi, które w przedostawały się przez polsko-ukraińską granicę w pierwszych tygodniach wojny, nie były bezpieczneUchodźczynie z dziećmi, które w przedostawały się przez polsko-ukraińską granicę w pierwszych tygodniach wojny, nie były bezpieczneŹródło: Ge Imagestty, fot: KOVALEV
d2vyft8

O komunikacie policyjnym poinformowała agencja Reutera. Według rzecznika brytyjskiej Narodowej Agencji ds. Przestępczości, osoby, które były skazane za wykroczenia seksualne, przyjechały do Polski w ciągu sześciu tygodni po wybuchu wojny. Ich rzekomym celem miało być świadczenie pomocy humanitarnej.

Wiedza policji wynika z tego, że przestępcy są zobowiązani do informowania o każdym zamiarze podróży. Muszą także zgłosić powrót na miejsce zamieszkania, a także zameldować się służbom w odwiedzanym kraju. Jak podaje agencja, wszystko wskazuje na to, że nie ze wszystkich nałożonych na nich obowiązków osoby te się wywiązały.

d2vyft8

Brytyjska policja: Przestępcy seksualni mogli grasować w Polsce

Według rzecznika służby z Wielkiej Brytanii poinformowały o przemieszczaniu się tych podejrzanych osób polską policję. Agencyjny komunikat nie podaje, jakie działania operacyjne były prowadzone w tej sprawie na terenie Polski, ale funkcjonariusz zapewnił, że wszystkie te notowane osoby zostały namierzone i opuściły już kraj. Nie ma więc powodu do niepokoju, że stanowi/c mogą zagrożenie dla uchodźców. Dodał również, że około 5 tysięcy dzieci, które bez rodziców i opiekunów opuściły terytorium kraju ogarniętego wojną, jest pod kontrolą i nic im nie grozi.

Informacje o niepokojących sytuacjach na polskiej granicy obiegły media tuż po inwazji, równocześnie z pierwszymi falami ucieczek z Ukrainy. Wtedy na przejściach granicznych wiele osób oferowało pomoc, zakwaterowanie i transport. Wówczas policja w Polsce ostrzegała uciekające kobiety przed możliwością trafienia na nieuczciwe osoby.

Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vyft8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2vyft8
d2vyft8
Więcej tematów