Trwa ładowanie...
d2jx7x5

Brytyjscy naukowcy nie widzą różnicy...

Brytyjscy naukowcy, którzy na zlecenie rządu mieli badać mózgi owiec w związku z podejrzeniem, że na te zwierzęta może się przenosić BSE, przez cztery lata omyłkowo analizowali mózgi krów.

d2jx7x5
d2jx7x5

Rząd brytyjski przyznał to w piątek. Roztargnionym naukowcom krytyki nie szczędzą koledzy, politycy i media. Badania, mające wykazać, że BSE zagraża również owcom, okazały się zupełnie bezwartościowe. Gdyby nie wykryto pomyłki, wszystko mogłoby się skończyć bezsensownym i kosztownym wybiciem milionów owiec.

Pomyłkę wykryto podobno zaledwie dwa dni przed planowanym ogłoszeniem wyników badań. Nieoficjalnie o wynikach tych zdążono już nawet powiadomić Unię Europejską.

Profesor Chris Bostock, dyrektor instytutu weterynarii w Edynburgu, gdzie doszło do "zamiany mózgów", jest zdruzgotany.

Opozycyjni politycy mówią, że wprost trudno uwierzyć, iż naukowcom potrzeba było aż czterech lat, żeby dostrzec różnice między mózgiem krowim a owczym.

W ciągu czterech lat naukowcy przebadali 2860 mózgów w przekonaniu, że są to mózgi owiec padłych na chorobę zwaną scrapie, wykazującą podobieństwo z BSE, ale nie przenoszącą się na człowieka. (ajg)

d2jx7x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jx7x5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj