Trwa ładowanie...
d3jj3ix
wałcz

Bryła lodu spadła z ciężarówki na szybę autobusu. Ranny 25-letni kierowca

25-letni kierowca autobusu został ranny po tym, jak z jadącego z przeciwka samochodu ciężarowego na szybę pojazdu spadła bryła lodu, wbijając się w nią. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 10 w kierunku Wałcza (Zachodniopomorskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bryła lodu spadła z ciężarówki na szybę autobusu. Ranny 25-letni kierowca
(KPP w Wałczu)
d3jj3ix

Jak informuje policja, kierowca autobusu jadącego w kierunku Wałcza zauważył, że z jadącej z przeciwnej strony ciężarówki odrywa się płat lodu i leci wprost na niego. Policja z Wałcza poinformowała, że twarda bryła spadła wprost na szybę autobusu, wbijając się w nią. Odłamki szkła raniły niegroźnie kierowcę.

Autobusem podróżowało 16 pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce przyjechało jednak pogotowie ratunkowe, które opatrzyło rannego w dłonie 25-latka.

Wszystko działo się bardzo szybko, dlatego kierowca autobusu nie zauważył, jakiej marki była ciężarówka. Zapamiętał jedynie, iż był to pojazd typu chłodnia i był koloru białego.

d3jj3ix

Policja apeluje do kierowców ciężarówek, aby pamiętali o usuwaniu zalegającego na dachach i plandekach lodu i śniegu, ponieważ spadające odłamki stanowią zagrożenie dla innych uczestników kierowców. Prawo o ruchu drogowym nakłada na kierowców obowiązek zadbania o to, by pojazd był w stanie niezagrażającym życiu i zdrowiu innych uczestników drogi.

Magdalena Wojnarowska

d3jj3ix

Podziel się opinią

Share

d3jj3ix

d3jj3ix
Więcej tematów