Trwa ładowanie...
dx048u6

Brutalna zbrodnia z 1989 roku. Policyjne Archiwum X rozwiązało sprawę

Funkcjonariusze działającego przy Komendzie Głównej Policji Archiwum X, zajmującego się nierozwikłanymi sprawami sprzed lat, rozwiązali kolejną zagadkę kryminalną. Policjanci ustalili sprawcę zabójstwa z 1989 roku.
Share
Policyjne Archiwum X rozwiązało sprawę brutalnej zbrodni z 1989 roku
Policyjne Archiwum X rozwiązało sprawę brutalnej zbrodni z 1989 rokuŹródło: PAP
dx048u6

Jak poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka, do zabójstwa, którym zajmowali się policjanci z Archiwum X, doszło 32 lata temu w Łodzi. W parku im. Jana Kilińskiego znaleziono wówczas ciało 15-latki.

- Wykonujący na miejscu czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta została uduszona, po czym zgwałcona. Po przeprowadzeniu szeregu czynności dowodowych 30 grudnia 1989 r. Prokuratura Rejonowa dla Dzielnicy Łódź-Widzew umorzyła postępowanie wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa - opowiadał Ciarka w rozmowie z PAP.

Archiwum X ustaliło prawdę o zbrodni

Początkowo zbrodnię przypisano Leszkowi P. okrzykniętemu przez media "wampirem z Bytowa". Śledczy przypisywali mu morderstwa wielu kobiet w całej Polsce. P. przyznał się w czasie postępowania do zabicia 60 kobiet, ale podczas procesu odwołał swoje zeznania i stwierdził, że został do nich namówiony przez policjantów. W 1996 roku "wampir z Bytowa" został uniewinniony w sprawie 15-latki z Łodzi

dx048u6

Strajk Kobiet w Warszawie. Marta Lempart krytykuje działania policji. Dostało się Jarosławowi Kaczyńskiemu

Śledczy z Archiwum X wrócili do sprawy zabójstwa w Łodzi w 2018 roku. - W uzgodnieniu z Prokuraturą Krajową oraz Prokuraturą Regionalną w Gdańsku, po uzyskaniu zgody Sądu Okręgowego w Słupsku, do sprawy powrócili policjanci z Zespołu ds. Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji - opisuje Ciarka. - Ponownie zbadali zabezpieczone dowody i poddali je analizie z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Policjanci ustalili, że sprawcą zabójstwa był wówczas 21-letni znajomy kobiety - przekazał.

Śledztwo w tej sprawie zostało umorzone, ponieważ oskarżony mężczyzna zmarł w 2015 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dx048u6

Podziel się opinią

Share
dx048u6
dx048u6
Więcej tematów