Trwa ładowanie...
dfqacd7

Brudziński ostro o nauczycielach. "Totalne zacietrzewienie"

Szef MSWiA Joachim Brudziński zaapelował o uspokojenie nastrojów wokół strajku w oświacie i podziękował nauczycielom, którzy podczas protestu szkolnego nie pozostawili swoich podopiecznych podczas egzaminu gimnazjalnego. Jednocześnie ostro skrytykował tych, którzy próbują uniemożliwić przeprowadzenie egzaminów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joachim Brudziński wzywa nauczycieli do zmiany formy protestu
Joachim Brudziński wzywa nauczycieli do zmiany formy protestu (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
dfqacd7

Minister spraw wewnętrznych i administracji przyznał, że nauczyciele mają prawo do wyrażania swojej dezaprobaty i do protestu, ale uznał, że jego obecna forma godzi w uczniów.

- Forma, jaką ten strajk przyjął, forma, która coraz bardziej przypomina taktykę naszych oponentów politycznych, którzy u startu władzy naszych rządów zapowiedzieli, że będą opozycją totalną, że będą z nami totalnie walczyć ulicą i zagranicą, że nie chcę powiedzieć totalitaryzm, ale to zacietrzewienie totalne udzieliło się również niektórym przedstawicielom tego środowiska - powiedział podczas wizyty w Maszewie (woj. zachodniopomorskie).

dfqacd7

Brudziński zapewnił również, że propozycja rządu, którą przyjęła nauczycielska Solidarność, jest aktualna także dla ZNP i FZZ. - Apeluję o elementarną uczciwość i stwierdzenie, że rzeczywiście nasz rząd, również w odniesieniu do tej grupy społecznej, jaką są nauczyciele jest tym rządem, który proces podnoszenia wynagrodzeń dla nauczycieli rozpoczął. I jest nasza oferta położona na stole. Naprawdę musimy się porozumieć ze względu na dobro młodzieży, dzieci i uczniów - nawoływał.

Wiceprzewodniczący PiS zaznaczył, że, mimo różnic, nauczyciele powinni skupić się wokół jednej idei - edukacji młodych Polaków. - Nauczyciele, jak każda grupa społeczna i zawodowa, mają swoje poglądy, mają swoje sympatie i antypatie polityczne, ale zawsze wydawało się, że łączy ich jedno: odpowiedzialność za powierzonych im uczniów, dzieci i młodzież - podkreślił.

Przypomnijmy, strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. Pedagodzy domagają się podwyżek, wyższych nakładów na oświatę oraz skrócenia ścieżki awansu zawodowego.

dfqacd7

Zobacz także: Jak Anna Zalewska przeżywa strajk nauczycieli? Joanna Lichocka tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfqacd7

Podziel się opinią

Share
dfqacd7
dfqacd7
Więcej tematów