Trwa ładowanie...

Broni Marcina P. w aferze Amber Gold. Kim jest Michał Komorowski?

Zakwestionował, że Amber Gold było piramidą finansową. Twierdzi też, że Marcin P. nie ponosi odpowiedzialności za to, że spółka stała się niewypłacalna. To nie pierwsza kontrowersyjna sprawa, w której Michał Komorowski jest obrońcą.

Share
Broni Marcina P. w aferze Amber Gold. Kim jest Michał Komorowski?
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
dgpqt0p

Obrońca Marcina P. został adwokatem w 2010 roku. Zaczął współpracę w Gdańską Izbą Adwokacką i został współzałożycielem kancelarii "Gilarski Komorowski Krakowski". Niedługo po tym, gdy afera Amber Gold ujrzała światło dzienne, zajął się sprawą. Został obrońcą Marcina P. z urzędu.

Komorowski bronił też oskarżonego w głośnym procesie "Gangu Banana". Jego klientem był Jacek B. "Banan" uważany za szefa gangu zajmującego się m.in. handlem narkotykami. Jacek B. dzięki obronie Komorowskiego dostał jedną z niższych kar - niecałe dwa lata w więzieniu. Został zwolniony z zarzutu przewodzenia gangiem, a za jego winę uznano jedynie uczestnictwo w organizacji oraz posiadanie narkotyków i użyczenie innej osobie kilku tabletek viagry.

dgpqt0p

Zdolny prawnik

Jeszcze zanim Komorowski otrzymał uprawnienia do wykonywania zawodu wyróżniał się spośród kolegów i odnosił sukcesy. W 2008 roku otrzymał najwyższą nagrodę w Środowiskowym Konkursie Krasomówczym. Wcielił sie wtedy w rolę oskarżyciela w sprawie o zabójstwo w restauracji.

Jak możemy przeczytać na rmf24.pl w środowisku jest uważany za błyskotliwego i dobrego prawnika. Jeden z trójmiejskich adwokatów w rozmowie z portalem przyznał, że sam rozważałby zatrudnienie go, gdyby miał sprawę karną.

19 tys. oszukanych

Przypomnijmy, że spółka Amber Gold powstała na początku 2009 r. i miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. Jej szef Marcin P. trafił do aresztu w sierpniu 2012 roku. Komisja śledcza mająca zbadać działalność spółki została powołana w lipcu 2016 roku.

Według ustaleń w latach 2009-2012 firma Amber Gold oszukała w sumie niemal 19 tys. klientów. Komorowski wnioskował na początku o przesłuchanie wszystkich poszkodowanych, co znacznie wydłużyłoby proces.

dgpqt0p

Podziel się opinią

Share
dgpqt0p
dgpqt0p
Więcej tematów