Trwa ładowanie...

"Breaking Bad" po chińsku. Profesor chemii oskarżony o wytwarzanie narkotyków

Chiński profesor chemii został zatrzymany w swym kraju pod zarzutem wytwarzania narkotyków, które następnie rozprowadzano w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii - informuje BBC.
Share
"Breaking Bad" po chińsku. Profesor chemii oskarżony o wytwarzanie narkotyków
Źródło: Kadr z "Breaking Bad"
d38ceaz

Według policji oskarżony sprzedał w 2014 r. ponad 193 kg metylonu. Substancja ta, będąca pochodną amfetaminy, jest powszechnie używana jako substytut ecstasy.

Poza chemikiem zostało zatrzymanych siedem innych osób.

Z relacji policji wynika, że oskarżony o dużym zapotrzebowaniu na metylon dowiedział się, będąc na wyjeździe służbowym w Australii. Substancja ta jest trudno dostępna na australijskim rynku.

d38ceaz

Profesor założył w 2005 roku firmę, która pod pozorem prowadzenia działalności w branży medycznej zajmowała się produkcją narkotyków - podaje agencja Xinhua. Zatrudnił ludzi do produkcji setek kilogramów narkotyków, które były sprzedawane zagranicznym odbiorcom w przesyłkach pocztowych.

Podczas rewizji przeprowadzonej w połowie czerwca w laboratorium naukowca w mieście Wuhan (w środkowych Chinach) policja zarekwirowała 20 kg narkotyku.

Historia może przypominać perypetie bohatera serialu "Breaking Bad". Opowiada on o życiu Waltera White'a, nauczyciela szkoły średniej, który chcąc zapewnić byt rodzinie, zaczyna produkować i sprzedawać metamfetamin.

d38ceaz

Podziel się opinią

Share
d38ceaz
d38ceaz
Więcej tematów