Trwa ładowanie...
d2cnffu

Braun: Media Plus dla filmu i telewizji

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Juliusz Braun powiedział w czwartek, że Polska jako pierwszy kraj spoza Unii Europejskiej przystąpiła do programu Media Plus, który wspiera finansowo produkcję telewizyjną i filmową. Umowę w tej sprawie podpisano w środę.

d2cnffu
d2cnffu

Juliusz Braun w wywiadzie udzielonym radiowym Sygnałom Dnia w Programie I Polskiego Radia powiedział, że Polska mogła przystąpić do tego programu, gdyż Komisja Europejska, która decyduje o przyznawaniu funduszy, uznała polskie prawo medialne za wystarczająco dostosowane do prawa unijnego.

W ramach programu Media Plus przyznawane są środki na działania towarzyszące produkcji filmów, takie jak pisanie scenariuszy, promocja czy dystrybucja. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaznaczył, że o ich przyznanie mogą ubiegać się wszyscy, także indywidualni twórcy.

Projekty będzie można składać w biurze programu Media Plus, które zacznie działać w Warszawie od 1 lipca. Unia dofinansowuje projekty w wysokości do 50%. (jask)

d2cnffu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cnffu
Więcej tematów