Trwa ładowanie...
d1jdbhb

Bp Pieronek o Komunii Św. pod dwiema postaciami

Zdaniem biskupa Tadeusza Pieronka, możliwość przyjmowania przez katolików w czasie każdej Mszy Komunii Świętej pod dwiema postaciami - chleba i wina - nie jest wielką rewelacją, ponieważ była to praktyka wczesna Kościoła.

d1jdbhb
d1jdbhb

W taki sposób skomentował w piątek biskup Pieronek informację agencji hiszpańskiej EFE, która powołując na źródła watykańskie twierdzi, że już wkrótce zwykli uczestnicy Mszy Św. będą mogli przyjmować Komunię Świętą pod postacią chleba i wina.

Według biskupa Pieronka, przyjmowanie Komunii Świętej pod jedną postacią podyktowane było względami praktycznymi, a nie dogmatycznymi, redukując ją do przyjmowania chleba (opłatka), ponieważ jest problem z winem.

Z winem jest kłopot. Polska nie jest krajem winnic, a nie chodzi o byle jakie wino. Musi to być wino gronowe. Na taką ilość wiernych, którzy przystępują do Komunii Świętej, jest to także problem ekonomiczny - uważa bp Pieronek. Podkreślił jednak, że przyjmowanie Komunii Świętej pod jedną postacią podyktowane jest przede wszystkim względami higienicznymi.

Według EFE, w myśl nowych zmian, decyzję o tym, czy Komunia Święta może być udzielana pod postacią chleba i wina podejmować będą lokalni biskupi. (miz)

d1jdbhb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jdbhb
Więcej tematów