Trwa ładowanie...

Bon turystyczny na ferie 2023. Ostatnia chwila na wykorzystanie dopłat do wypoczynku

Już niebawem pierwsze województwa rozpoczną ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa jest doskonałą okazją do odpoczynku zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. To także ostatnia szansa na wykorzystanie bonu turystycznego - jak informują przedstawiciele rządu, ze środków będzie można skorzystać tylko do końca marca.

Bon turystyczny na ferie 2023. To ostatnia szansa na wykorzystanie rządowej dopłatyBon turystyczny na ferie 2023. To ostatnia szansa na wykorzystanie rządowej dopłatyŹródło: Pixabay
d1q3wn3
d1q3wn3

Bon turystyczny to jeden z rządowych programów, które miały pomóc przedsiębiorcom przetrwać skutki pandemii Covid-19, a także pozwolić mniej zamożnym Polakom na wyjazd lub uczestnictwo w wydarzeniach turystycznych.

Bon turystyczny na ferie. Kto może skorzystać z dodatku? Jaka jest jego wysokość?

Świadczenie przysługuje rodzinom z dziećmi, które są uprawnione do świadczenia lub dodatku wychowawczego. Początkowo bon miał obowiązywać jedynie kilka miesięcy, jednak po wielokrotnej zmianie terminu jego ważności, niewykorzystane środki przepadną 1 kwietnia 2023 roku. Polski Bon Turystyczny przysługuje jednorazowo na każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Wysokość dodatku wynosi standardowo 500 złotych, jednak w przypadku dzieci z niepełnosprawnością, kwota wsparcia wzrasta dwukrotnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bon turystyczny to niewypał? Gut-Mostowy: Nieprawda. To sukces!

Jak informuje Zakład Usług Społecznych, do końca 2022 roku aktywowano niemal 3,7 mln z 4,3 mln przyznanych, Polskich Bonów Turystycznych. Osoby, które jeszcze nie wykorzystały środków, mogą przeznaczyć je podczas zimowego wyjazdu. Należy pamiętać jednak o pewnych zasadach, które muszą zostać spełnione podczas płatnością środkami.

d1q3wn3

Bon turystyczny - ferie 2023. Jakie atrakcje można opłacić ze środków?

Bon turystyczny może być wykorzystany na opłacenie usługi hotelarskiej lub imprezy turystycznej. Co ważne, płatność w hotelu musi obejmować co najmniej jeden nocleg - bonem nie można zapłacić wyłącznie za usługi dodatkowe, takie jak obiad w hotelowej restauracji czy pobyt na basenie. Nie wszystkie punkty noclegowe oraz przedsiębiorcy mogą zrealizować bon turystyczny. Przed rezerwacją pobytu warto sprawdzić, czy dana placówka została wpisana na listę pomiotów uprawnionych. W przypadku płatności środkami z bonu za imprezę turystyczną, wymóg objęcia noclegiem nie musi zostać spełniony - ważne jednak, by wydarzenie było zrealizowane przez organizację pożytku publicznego lub przedsiębiorcę posiadającego wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystyk. Polski Bon Turystyczny można wykorzystać w jednym miejscu, lub rozdzielić dopłatę, aż do wyczerpania wszystkich dostępnych środków.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie klikając TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1q3wn3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q3wn3
Więcej tematów