Trwa ładowanie...

Bogatynia wyda PÓŁ MILIONA na Dni Smoleńskie. W programie... mecz Lecha z Jarosławem

Wygląda to na kiepski żart, ale wiele wskazuje, że to prawda. Coroczne Karbonalia, czyli Dni Węgla i Energii w Bogatyni zastąpią w tym roku Dni Smoleńskie. W programie znalazł się między innymi mecz Jarosława Bogatynia z Lechem Bogatynia.

Share
Bogatynia wyda PÓŁ MILIONA na Dni Smoleńskie. W programie... mecz Lecha z JarosławemŹródło: PAP
d27hl83

"Ten człowiek oszalał!" - tak decyzję Andrzeja Grzmielewicza, burmistrza Bogatyni komentują twórcy fanpage'a "Bogatynia jakiej nie znacie". Tymi słowami odnieśli się do programu Dni Smoleńskich (Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego), które zastąpią dotychczasowe Karbonalia. Autor wpisu zarzeka się, że informacje są autentyczne, choć aż trudno w to uwierzyć. Poszczególne punkty programu wyglądają raczej jak dzieło niebyt utalentowanego satyryka.

Trudno skomentować poszczególne pomysły na uatrakcyjnienie Dni Smoleńskich. Chociażby mecz piłkarski Lecha Bogatynia z Jarosławem Bogatynia. To zresztą nie jedyne wydarzenie o sportowym charakterze. W ramach obchodów postanowiono zorganizować "nieoficjalny mecz Polska-Czechy", czyli żużlowa potyczka zawodników z obu krajów. To nawiązanie do słów tragicznie zmarłego prezydenta, który przyznał, że nie jest "jakimś kibicem, który żyje wyłącznie sportem". Dodał przy tym, że pierwszy mecz jaki pamięta to właśnie starcie z południowymi sąsiadami w 1955 roku. Sportową część imprezy uzupełnią pokazy strong men i bieg na dystansie odpowiadającym długości prezydentury Lecha Kaczyńskiego (!).

d27hl83

Nie zapomniano także o kinomanach, którym zaproponowano przegląd dokumentów poświęconych ś.p. Lechowi Kaczyńskiemu. Oprócz tego wieczór wspomnień o prezydencie z udziałem m. in. Marty Kaczyńskiej, prezesa PiS i szefa MON Antoniego Macierewicza. Miłośników zwierząt ma przyciągnąć I Międzynarodowa Wystawa Kotów Nierasowych "Sierściel bez granic" (Jarosław Kaczyński powinien być w siódmym niebie). W roli wisienki na torcie liczne wystepy zespołów ludowych i muzycznych występujących z patriotycznym repertuarem. Wśród nich: kapela Jana Pospieszalskiego. Na finał pokaz świetlny kończący trwające od 2 do 4 czerwca Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego.

W czasie pisania artykułu nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem prasowym Urzędu Gminy. Oczekujemy na jego komentarz.

d27hl83
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27hl83
Więcej tematów