Trwa ładowanie...
d4dsvzg
film
25-04-2002 10:09

"Bóg jest wielki, a ja malutka" w polskich kinach

Audrey Tautou (AFP)
Francuski film "Bóg jest wielki, a ja
malutka" w reżyserii Pascale Bailly wejdzie w piątek na ekrany
polskich kin. Główną rolę zagrała tu Audrey Tautou - słynna Amelia
z wielokrotnie nagradzanego obrazu Jean-Pierre`a Jeuneta.

Share
d4dsvzg

Bohaterką filmu jest 20-letnia Michele, która właśnie rozstała się z Bertrandem. Poddała się aborcji. Mam 20 lat i zmarnowane życie - napisała w swoim pamiętniku. Po pierwszej karcie z jej pamiętnika w filmie pojawiają się kolejne, trzy lata życia bohaterki.

Michele poszukuje swojej tożsamości. Zwraca się o pomoc do Boga, potem - do Buddy. Poznaje Francois - 32-letniego weterynarza, Żyda. Postanawia przejść na judaizm. Pokazane są także jej stosunki z matką - żyjącą pod jednym dachem z ojczymem Michele, mężczyzną, którego nie kocha.

Jak dwudziestoletnia Michele może ufnie żyć, skoro jej matka nie potrafi dokonywać wyborów, dzięki którym czułaby się szczęśliwa? Jak wierzyć w miłość, w życie, jak pokładać wiarę w Boga? Michele chce wierzyć, w cokolwiek. Wszystko, czego pragnie, to móc przywiązać się do czegoś lub kogoś - powiedziała w jednym z wywiadów reżyserka filmu, Pascale Bailly.

Film jest tragikomiczny. W czasie zdjęć najważniejsze jest balansować pomiędzy łzami i śmiechem. Uwielbiam doszukiwać się dramatu w sytuacjach komicznych i odwrotnie, komizmu w sytuacjach dramatycznych. W efekcie otrzymujemy dynamizm - mówiła Bailly.

d4dsvzg

O odtwórczyni głównej roli, Audrey Tautou, reżyserka powiedziała, że potrafi ona "zagrać wszystko". Należy do tych aktorek i aktorów, którym każesz czytać książkę telefoniczną na planie i ani przez sekundę się nie nudzisz - uznała Bailly.

Filmowym partnerem Tautou jest Edouard Baer, którego reżyserka zauważyła w programie telewizyjnym "Nonante". Wtedy Edouard nosił jaskrawe koszule z lat 70., warkoczyki i był gładko ogolony. - wspomina Bailly.

Scenariusz filmu Pascale Bailly napisała wspólnie z Alainem Tasmą. Autorem zdjęć jest Antoine Roch. Muzykę skomponował Stephane Malca.

Obok Audrey Tautou i Edouarda Baera, w filmie wystąpili: Julie Depardieu - jako Valerie, przyjaciółka Michele; Catherine Jacob - Evelyne, matka; Philippe Laudenbach - Jean, Cathy Verney - Florence, Anna Koch - Regine, i Max Tzwangue - Simon. (iza)

Zobacz także: Serwis Film

d4dsvzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dsvzg
Więcej tematów