Trwa ładowanie...

Boeing 737 MAX uziemiony. Chiny i Etiopia wstrzymują loty samolotów Boeing 737 ze względów bezpieczeństwa

Boeing 737 MAX uziemiony w Chinach. Taką decyzję miała podjąć tamtejsza Administracji Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC). Ma ona związek z katastrofą samolotu Boeing 737 MAX 8, do której doszło w niedzielę 10 marca w Etiopii.

Share
Boeing 737 MAX uziemiony. Chiny i Etiopia wstrzymują loty samolotów Boeing 737 ze względów bezpieczeństwa
Źródło: East News
dpy3wbj

Boeing 737 MAX uziemiony do odwołania

Około 60 samolotów Boeing 737 MAX należących do chińskich linii lotniczych zostało uziemionych. Nakaz tymczasowego wycofania z użytku tych maszyn wydała w niedzielę Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin. Zakaz ten ma obowiązywać do odwołania.

Boeing 737 MAX został uziemiony również w Etiopii. Tamtejsze linie lotnicze posiadają cztery takie maszyny.

dpy3wbj

Boeing 737 MAX – katastrofa w Etiopii

Boeing 737 Max w Etiopii rozbił się w niedzielę 11 marca. Samolot z lotniska w Addis Ababa wystartował w niedzielę 10 marca o godzinie 8:38 czasu lokalnego. Zaledwie 6 minut później wieża straciła z nim kontakt.

Na pokładzie Boeinga 737 lecącego do Nairobi znajdowało się 157 osób z 33 państw. Przyczyna katastrofy na razie nie jest znana.

Boeing 737 MAX – kolejna katastrofa i pytania o bezpieczeństwo

Katastrofa maszyny Boeing 737 MAX, do której doszło w niedzielę, nie jest pierwszym przypadkiem awarii tego samolotu. W październiku ubiegłego roku tuż po starcie, awarii uległ Boeing należący do indonezyjskiej linii lotniczej Lion Air. Na skutek tej katastrofy śmierć poniosło ponad 180 osób. Komisja zajmująca się tym wypadkiem ustaliła, że jego przyczyną była awaria wskaźnika prędkości.

dpy3wbj

Podziel się opinią

Share
dpy3wbj
dpy3wbj
Więcej tematów