Trwa ładowanie...
dsa9maj

Bliźnięta syjamskie zrośnięte głowami zostały rozdzielone

• W Nowym Jorku zakończyła się operacja rozdzielenia bliźniąt syjamskich
• Chłopcy mają 13 miesięcy i byli połączeni głowami
• Taka sama operacja była przeprowadzana w tym szpitalu w 2004 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bliźnięta syjamskie zrośnięte głowami zostały rozdzielone
(https://www.facebook.com/NickiMar14)
dsa9maj

Takie narodziny zdarzają się raz na 2,5 miliona narodzin. Chłopcy syjamscy zrośnięci głowami urodzili się przez cesarskie cięcie we wrześniu 2015 r. w Illinois niedaleko Chicago.

Rodzice kochali Aniasa and Jadona takimi, jakimi są, ale przede wszystkim chcieli zapewnić im normalne życie. W tym celu udali się do nowojorskiego szpitala Montefiore Hospital, w którym zdecydowano się przeprowadzić niezwykle rzadką i trudną operację rozdzielenia chłopców. Zabieg jest bardzo czasochłonny, może potrwać więcej niż dobę i kosztuje prawie 10 mln zł.

Operacja rozpoczęła się wczoraj rano i trwała ponad dobę. O jej przebiegu na swoim profilu społecznościowym na bieżąco informowała mama chłopców.

dsa9maj

Główne żyły zostały rozłączone. To dzieje się tej nocy. Kolejną przeszkodą będzie mózg. Czekano na rozdzielenie kości czaszki, która będzie użyta do rekonstrukcji. Anias wymaga kontroli ciśnienia krwi i pracy serca, ale organizm reaguje na leki, więc jest dobrze. Z powodu nadciśnienia tętniczego jego organizm jest bardzo wrażliwy na każdą zmianę. DO RANA... BĘDZIE DWOJE DZIECI W DWÓCH ŁÓŻKACH.- napisała wzruszona Nicole Marczewski.

Statystyki wskazują, że 40 proc. bliźniąt syjamskich rodzi się martwych. Z tych, które przeżywają, co trzecia para umiera w ciągu pierwszych 24 godzin życia.

dsa9maj

Podziel się opinią

Share
dsa9maj
dsa9maj
Więcej tematów