ycipk-2vzn2x

"Błagam, wycofajcie się z tego!". "Wiadomości" w nowej odsłonie

TVP Polonia od dziś rozpoczyna nadawanie "Wiadomości" w języku angielskim. Premierze towarzyszą złośliwe komentarze w mediach społecznościowych. W ocenie części internautów, nadawanie programu po angielsku pogorszy i tak niełatwą sytuację Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W marcu TVP ma ruszyć z internetowym serwisem w jęz. angielskim
W marcu TVP ma ruszyć z internetowym serwisem w jęz. angielskim (PAP)
ycipk-2vzn2x

Program nadawany będzie o godz. 2. Po włączeniu do ramówki TVP Polonia zachowane zostaną godziny nadawania serwisu informacyjnego w Programie Satelitarnym Telewizji Polskiej - codziennie o godz. 20 i 0.15.

- "Wiadomości" TVP nadawane w języku angielskim przeznaczone będą dla osób na co dzień nieposługujących się językiem polskim. Będą one miały ułatwiony dostęp do informacji z kraju - wyjaśnia członek zarządu TVP Maciej Stanecki w rozmowie z press.pl.

Innego zdania są internauci. "Dzisiaj po raz 1. w świat pójdzie: 'The total opposition suffered a total failure', 'The opposition was going to overthrow the govt which was elected by the Poles', 'European Union is simply jealous of our success'" - drwi na Twitterze dziennikarz "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński.

W ocenie Dominiki Wielowieyskiej z kolei, nadawanie "Wiadomości" po angielsku pogorszy i tak niełatwą sytuację Polski. "Błagam, wycofajcie się z tego! Nie jestem zwolenniczką myślenia, że im gorzej, tym lepiej" - apeluje dziennikarka.

Zaledwie kilka dni temu donosiliśmy w WP, że "sława" pasków TVP wyszła daleko poza Polskę. W portalu internetowym holenderskiej telewizji NOS ukazał się na ten temat obszerny artykuł. Wnioski były jednoznaczne: "polski nadawca stał się kanałem propagandowym", "to nie ma nic wspólnego z obiektywnym dziennikarstwem".

ycipk-2vzn2x

"Wiadomości" po angielsku to nie wszystko. W marcu TVP ma ruszyć z internetowym serwisem w tym języku.

Zobacz także: "Czy premier powinien przeprosić? Jacek Żakowski: on się za wolno uczy

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2vzn2x
ycipk-2vzn2x