Trwa ładowanie...
d4m0qgo

"Błagam Boga". Emocjonalna przemowa Franciszka do dziesiątków tysięcy wiernych. Rozległy się brawa

- Błagam Boga o przebaczenie za grzechy pedofilii, za zgorszenie i zdradę dostrzegane przez wielu członków rodziny Bożej - mówił papież Franciszek podczas wizyty w sanktuarium w Knock w północno-zachodniej Irlandii. Wierni zareagowali na jego przemówienie brawami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Franciszek przybył do Irlandii w sobotę
Franciszek przybył do Irlandii w sobotę (PAP, Fot: Ciro Fusco)
d4m0qgo

- Niech Matka Boża miłosiernie patrzy na wszystkich cierpiących członków rodziny swego Syna. Modląc się przed jej figurą, zawierzyłem jej w szczególności wszystkie ofiary nadużyć popełnionych przez członków Kościoła w Irlandii - powiedział papież Franciszek. Podkreślił, że "nikt z nas nie może uwolnić się od wzruszenia z powodu losów osób małoletnich, które doznały wykorzystania, zostały okradzione z niewinności i opuszczone z bliznami bolesnych wspomnień".

- Ta otwarta rana rzuca nam wzywanie, by być stanowczymi i zdecydowanymi w poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości. Błagam Pana o przebaczenie za te grzechy, za zgorszenie i zdradę dostrzegane przez wielu członków rodziny Bożej. Proszę naszą Matkę Najświętszą, by wyjednała uzdrowienie osobom, które zaznały nadużyć i umocniła wszystkich członków rodziny chrześcijańskiej w stanowczym postanowieniu, by nigdy nie pozwolić, aby takie sytuacje się zdarzały - podsumował.

Kameralne spotkanie. Franciszek był "zaszokowany"

Franciszek przybył do Irlandii w sobotę. Jednym z najważniejszych punktów jego wizyty w tym kraju było spotkanie z grupą ofiar pedofilii, które odbyło się jeszcze tego samego dnia. Twało 1,5h. Wzięło w nim udział 8 osób. Franciszek miał używać bardzo mocnego języka, gdy mówił o wykorzystywaniu seksualnym nieletnich. Jak opowiadali uczestnicy, był "zaszokowany" ich słowami.

d4m0qgo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Mówili wprost, że mamy się wynosić z Polski". Bartosz Kramek oskarża polityków PiS

d4m0qgo

Podziel się opinią

Share

d4m0qgo

d4m0qgo
Więcej tematów