ycipk-2fii24

Błąd Kancelarii Prezydenta ws. listu Falenty. "Uruchomili machinę"

Jak podaje "Rzeczpospolita", Kancelaria Prezydenta zakwalifikowała list, który Marek Falenta wysłał do Andrzeja Dudy, jako kolejną prośbę o ułaskawienie. Oskarżony twierdzi, że nie był to wniosek, a jedynie prywatna korespondencja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Falenta
Marek Falenta (East News, Fot: .)
ycipk-2fii24

"Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. (...) Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać?" - czytamy w liście do Andrzeja Dudy.

Kancelaria Prezydenta uznała, że pismo było trzecim wnioskiem o ułaskawienie biznesmena. Jak pisze "Rzeczpospolita", współpracownicy prezydenta uruchomili "machinę proceduralną" - list został skierowany do prokuratora generalnego, a stamtąd do warszawskiego sądu, który skazał Falentę.

ycipk-2fii24

Jak podaje dziennik, Falenta zostanie ponownie przesłuchany. Prokuratura powoła także biegłych, którzy zbadają skarżącego się na zły stan zdrowia biznesmena. Falenta twierdzi bowiem, że ma stany depresyjne.

Zobacz także: Listy Marka Falenty. Komentarz Marka Jakubiaka

Dziennik podaje, że biznesmen "przejechał się" na politykach PiS. - Był przekonany, że to, co robił, robił dla państwa i państwo to doceni. Tak się nie stało - mówi osoba z kręgu Falenty.

ycipk-2fii24

Biznesmen skierował również list do Jarosława Kaczyńskiego, w którym pisze, że "spotkali się na Nowogrodzkiej" w siedzibie PiS. "Panie prezesie, jest mi bardzo przykro. Liczyłem, że wielka sprawa, do jakiej się przyczyniłem, zostanie mi zapamiętana i po wygranych wyborach załatwiona niejako z urzędu. Taka była obietnica panów z CBA" - czytamy. Rzeczniczka partii Anita Czerwińska potwierdziła, że pismo trafiło do prezesa, jednak określiła jego treść jako "kuriozalną.

Falenta napisał list także do premiera Mateusza Morawieckiego, jednak jego treść pozostaje nieznana.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2fii24
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2fii24

ycipk-2fii24
ycipk-2fii24