Trwa ładowanie...

Biskup Milewski o LGBT: "Maryjo, zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii"

- Maryjo, ocal nas od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków, zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii LGBT, która uderza w tradycyjną rodzinę - modlił się w niedzielę w Radzyminie biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski. Powiedział to kilka dni po kontrowersyjnym kazaniu abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Share
Biskup Milewski o LGBT: "Maryjo, zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii"
Źródło: PAP, fot: Marcin Bednarski
d3iu0do

Biskup Mirosław Milewski poświęcił w niedzielę w kościele św. Piotra i Pawła w Radzyminie koło Warszawy, odnowiony 300-letni obraz Matki Bożej Śnieżnej. Kazanie, które wygłosił w czasie mszy, zostało opublikowane na stronie internetowej diecezji płockiej.

W homilii bp Mirosław Milewski przypomniał, że Matka Boża Śnieżna nazywana jest przez rzymian "Salus Populi Romani", co oznacza "Ocalenie Ludu Rzymskiego". - Przez wieki Polacy modlili się do Niej, gdy dziesiątkowały ich choroby i zarazy, gdy wybuchały powstania i wojny, gdy zdarzały się klęski żywiołowe i katastrofy, i Maryja nigdy nie zawodziła - stwierdził kapłan.

- Trudno nie odnieść się do tego, co dzieje się aktualnie w naszej ojczyźnie. Ze smutkiem i bólem patrzymy na to, co ludzie bezbożni robią z tym świętym wizerunkiem: malują wokół jej głowy tęczę, znak ruchów gejowskich, a potem naklejają go na koszach na śmieci i toaletach, publikują w sieci filmiki z "tęczową” Maryją, na swoich niemoralnych marszach, ubrani w "tęczowe” ornaty, parodiują Eucharystię - mówił bp Milewski.

d3iu0do

Następnie kapłan poprosił Maryję, aby "ocaliła od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków, zaradziła rozprzestrzenianiu się chorej ideologii LGBT, która uderza w tradycyjną rodzinę".

- Maryjo, ocal ludzi młodych, poszukującym swojej tożsamości, aby nie dali się uwieść modnym hasłom o wolności i tolerancji, które tak naprawdę prowadzą do zniewolenia i deprawacji. Ocal przed naporem półnagich ludzi na ulicach polskich miast, którzy pod hasłami o równości płci przekonują, że płeć można sobie wybrać czy zmienić w dowolnym momencie. Daj nam siłę, gdy szargają oni symbole naszej wiary. Zachowaj nasze serca od nienawiści, byśmy umieli miłować nawet tych, którzy nam źle życzą - prosił kapłan.

48-letni Mirosław Milewski jest nowym płockim biskupem pomocniczym i najmłodszym biskupem w Polsce. Na to stanowisko papież Franciszek mianował go w styczniu 2016 r. Wcześniej był kanclerzem kurii płockiej i jej wikariuszem generalnym.

O LGBT: "nowa tęczowa zaraza"

W podobnym tonie kilka dni wcześniej wypowiadał się metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. W czasie kazania wygłoszonego 1 sierpnia, w rocznicę powstania Warszawskiego, arcybiskup nazwał ruch LGBT "tęczową zarazą".

d3iu0do

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - stwierdził Jędraszewski.

Po tych słowach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył do prokuratury Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Z kolei dominikanin o. Paweł Gużyński namawia do wysyłania listów do abpa Marka Jędraszewskiego z żądaniem, aby podał się do dymisji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3iu0do

Podziel się opinią

Share
d3iu0do
d3iu0do
Więcej tematów