Bilans dnia. Sprawdź, co wydarzyło się w niedzielę

W Poznaniu zawaliła się kamienica, sztafeta 4x400 metrów pobiła rekord HMŚ oraz zwycięski Stoch w Lahti. Zobacz, co wydarzyło się 28 lutego 2018 r.

Bilans dnia. Sprawdź, co wydarzyło się w niedzielęŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d40zive
d40zive
  • Wybuch w Poznaniu, zawaliła się kamienica. Pięć osób nie żyje, ponad 20 jest rannych. Na miejscu pracują specjalne jednostki z psami. Akcja ratownicza jest prowadzona metr po metrze. Przyczyną zawalenia się czterokondygnacyjnego budynku prawdopodobnie był wybuch gazu.
  • Kapitalna postawa Polaków, podczas Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham! Męska sztafeta 4x400 metrów pobiła rekord mistrzostw i zdobyła złoty medal. Znakomite występy Polaków zaowocowały trzecim miejscem w klasyfikacji medalowej. Pierwszą pozycję zajęli Amerykanie, drudzy byli Etiopczycy.
  • Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w Lahti. Nasz reprezentant zdeklasował rywali i umocnił się w klasyfikacji generalnej w wyścigu o kryształową kulę. Nad drugim Richardem Freitagiem ma już 127 pkt. przewagi. Pechowe, czwarte miejsce w konkursie, zajął kolejny reprezentant biało-czerwonych, Dawid Kubacki.
  • Zima kończy się wraz z weekendem. Najbliższe dni zwiastują wzrost temperatury. W poniedziałek, wtorek i środę termometry wskażą dodatnie temperatury. W niektórych częściach kraju możliwe są opady deszczu i śniegu. Szczególnie ostrożni muszą kierowcy, bo na drogach może być ślisko.