Trwa ładowanie...

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w piątek

Wezwanie byłego opozycjonisty Władysława Frasyniuka do prokuratury, obecność Kingi Rusin na posiedzeniu komisji ds. łowiectwa i nieudolne tłumaczenia przewodniczącej Nowoczesnej ws. głosowań nad projektami aborcyjnymi. Sprawdź, co działo się 12 stycznia 2018 r.

Share
Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w piątek
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Mieczysław Michalak
d1j39c1

1 Władysław Frasyniuk nie stawił się na wezwanie prokuratury. Były opozycjonista uznał, że nie było do tego żadnych powodów. W rozmowie z WP jego żona oświadczyła, że władze "z prezydentem na czele" nagminnie łamią konstytucję.

2 Czeka nas rewolucja w abonamencie. Kształt abonamentu, jaki znamy, ma się radykalnie zmienić. Ale dopiero od 2019 r. - Media publiczne będą finansowane z budżetu państwa - zapewnił szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

3 Przerażające kulisy wypadku Ukrainki w pralni. Kobieta przyjechała pracować do Polski. W wypadku straciła rękę powyżej łokcia. - Nie było szkolenia BHP. Była ciężka praca 12 godzin dziennie w pralni, za 10 zł na godzinę - mówi w rozmowie z WP jej mąż.

d1j39c1

4 Szefowa Nowoczesnej próbuje tłumaczyć swoich posłów. Zrobiła to jednak w sposób, który podważył ich kompetencje. - Bardzo wielu naszych posłów nie zdaje sobie sprawy, że nie głosują za danym projektem, ale za skierowaniem do komisji - komentowała głosowanie nad projektem liberalizującym aborcję Katarzyna Lubnauer.

5 Kinga Rusin przyszła na posiedzenie komisji ds. łowiectwa. Dziennikarka jest przeciwna myślistwu. Jednak jej ostre wystąpienie nie spodobało się przewodniczacej komisji. - Nie ma pani przywileju obrażania wszystkich - krytykowała słowa Rusin Anna Paluch.

Kuba Jankowski podsumowuje piątkowe wydarzenia

d1j39c1

Podziel się opinią

Share
d1j39c1
d1j39c1
Więcej tematów