Trwa ładowanie...
d3zyq3e
d3zyq3e

Bieszczadzka Kolejka Leśna będzie kursować podczas ferii szkolnych

W każdą sobotę podczas tegorocznych zimowych ferii szkolnych będzie kursować Bieszczadzka Kolejka Leśna - poinformował w poniedziałek prezes fundacji zarządzającej kolejką wąskotorową Mariusz Wermiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3zyq3e

- Będzie kursować na trasie Majdan-Dołżyca-Majdan. Logistycznie jesteśmy przygotowani do tego przedsięwzięcia. Posiadamy m.in. pług do odśnieżania oraz odpowiednie warunki pracy w wyremontowanej parowozowni - powiedział Wermiński.

Dodał, że "na trasę wyjadą dwa ogrzewane wagony, które zabiorą ponad 60 pasażerów".

W maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku kolejka wozi turystów w weekendy, a w lipcu i sierpniu - codziennie. Do 2012 r. zimą jeździła jedynie na zamówienie.

d3zyq3e

Kolejka powstała w 1898 roku. Jej głównym zadaniem był wówczas transport drewna. W latach 20. XX wieku przeszła pod zarząd lwowskiej dyrekcji PKP. Wtedy też rozpoczęto przewóz ludzi, który z czasem stał się atrakcją turystyczną. W 1996 r. Lasy Państwowe przekazały administrowanie kolejką fundacji Bieszczadzka Kolejka Leśna.

Bieszczadzka wąskotorówka w ubiegłym roku przewiozła ponad 94 tys. pasażerów. W ocenie Wermińskiego "był to rekordowy sezon".

d3zyq3e

Podziel się opinią

Share
d3zyq3e
d3zyq3e
Więcej tematów