Trwa ładowanie...

Bieg w hołdzie Powstańcom Warszawy

• Wieczorem w stolicy odbędzie się 26. Bieg Powstania Warszawskiego
• Celem zawodów jest oddanie hołdu tym, którzy poświęcili życie w walce za ojczyznę

Bieg w hołdzie Powstańcom WarszawyŹródło: Fotolia
d2h3y4c
d2h3y4c

Organizator Biegu Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa tłumaczy, że uczestnicy walk będą honorowymi gośćmi zawodów. Powstańcy będą na starcie oraz na mecie oraz będą wręczać nagrody zawodnikom, trasa biegu została wytyczone w ten sposób, by zawodnicy uczestnicy przebiegali przez miejsca walk, obok pomników i tablic upamiętniających ważne dla postania miejsca. część trasy jest też sporym fragmentem szlaku bojowego żołnierzy Zgrupowania "Radosław".

Zawodnicy, wystartują z ulicy Bonifraterskiej, a finiszować będą na Konwiktorskiej przy stadionie Polonii. W związku z tym wydarzeniem wieczorem w Warszawie mogą występować utrudnienia w ruchu. Okolice stadionu Polonii będą zamknięte dla ruchu już od 15.00, zaś ulice, którymi będą biegli zawodnicy od 20.30 prze około 2 godziny. Trasa zawodów przebiega przez Wisłostradę, Wybrzeże Gdańskie, Kościuszkowskie, ulice: Wioślarską, Ludną, Topiel, Dobrą, Krakowskie Przedmieście i Bonifraterską.

Wśród wielbicieli Biegu Powstania jest nasz znakomity olimpijczyk Robert Korzeniowski. Jak mówił, kiedy tylko może bierze udział w zawodach ponieważ są one niezwykłą lekcją historii.

Bieg rozpocznie się o 21.00, a na uczestników zawodów i kibiców czekają liczne atrakcje, między innymi pokazy pierwszej pomocy, spotkania z weteranami czy prowadzone przez przewodnika Muzeum Powstania Warszawskiego biegi treningowe z historią w tle. Szczegóły dotyczące biegu można znaleźć na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl

d2h3y4c

Zobacz także: Powstanie Warszawskie oczami harcerzy

d2h3y4c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h3y4c
Więcej tematów