Trwa ładowanie...
dfd7uwd

Bieg w hołdzie Powstańcom Warszawy

• Wieczorem w stolicy odbędzie się 26. Bieg Powstania Warszawskiego
• Celem zawodów jest oddanie hołdu tym, którzy poświęcili życie w walce za ojczyznę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bieg w hołdzie Powstańcom Warszawy
(Fotolia)
dfd7uwd

Organizator Biegu Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa tłumaczy, że uczestnicy walk będą honorowymi gośćmi zawodów. Powstańcy będą na starcie oraz na mecie oraz będą wręczać nagrody zawodnikom, trasa biegu została wytyczone w ten sposób, by zawodnicy uczestnicy przebiegali przez miejsca walk, obok pomników i tablic upamiętniających ważne dla postania miejsca. część trasy jest też sporym fragmentem szlaku bojowego żołnierzy Zgrupowania "Radosław".

Zawodnicy, wystartują z ulicy Bonifraterskiej, a finiszować będą na Konwiktorskiej przy stadionie Polonii. W związku z tym wydarzeniem wieczorem w Warszawie mogą występować utrudnienia w ruchu. Okolice stadionu Polonii będą zamknięte dla ruchu już od 15.00, zaś ulice, którymi będą biegli zawodnicy od 20.30 prze około 2 godziny. Trasa zawodów przebiega przez Wisłostradę, Wybrzeże Gdańskie, Kościuszkowskie, ulice: Wioślarską, Ludną, Topiel, Dobrą, Krakowskie Przedmieście i Bonifraterską.

Wśród wielbicieli Biegu Powstania jest nasz znakomity olimpijczyk Robert Korzeniowski. Jak mówił, kiedy tylko może bierze udział w zawodach ponieważ są one niezwykłą lekcją historii.

dfd7uwd

Bieg rozpocznie się o 21.00, a na uczestników zawodów i kibiców czekają liczne atrakcje, między innymi pokazy pierwszej pomocy, spotkania z weteranami czy prowadzone przez przewodnika Muzeum Powstania Warszawskiego biegi treningowe z historią w tle. Szczegóły dotyczące biegu można znaleźć na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl

Zobacz także: Powstanie Warszawskie oczami harcerzy

dfd7uwd

Podziel się opinią

Share
dfd7uwd
dfd7uwd
Więcej tematów