Trwa ładowanie...

„Biedronka” przejmuje sklepy „Piotr i Paweł”. Powiększy się o pięć nowych lokalizacji

„Biedronka” przejmuje pięć pierwszych sklepów rodzinnej sieci „Piotr i Paweł”. Zobacz, jakie zmiany czekają klientów.

„Biedronka” przejmuje sklepy „Piotr i Paweł”. Powiększy się o pięć nowych lokalizacjiŹródło: PAP
d1ootiw
d1ootiw

„Biedronka” przejmuje sklepy „Piotr i Paweł”

Wiadomo, że portugalski właściciel sklepów „Biedronka” – Jeronimo Martins przejmuje pięć pierwszych sklepów rodzinnej sieci „Piotr i Paweł”. Martins wprowadzi do lokali swój brand oraz towar. W ciągu najbliższych dni „Biedronka” wcieli sklepy znajdujące się w: Kaliszu (ul. Młynarska), Wrocław (lokale na ul. Grabiszyńskiej i ul. Dokerskiej), Tychach (ul Towarowa) oraz w Poznaniu (ul. Szwedzka).

Nowe „Biedronki” – asortyment sklepów

Klienci „Biedronek” będą mieli do wyboru szeroką gamę produktów własnych marek spółki oraz świeżych warzyw i owoców. Dodatkowymi ofertami lokali będą oferty czasowe, liczne promocje oraz możliwość dołączenia do programu lojalnościowego. We wszystkich pięciu sklepach „Biedronki” zaoferują klientom oddzielne lady z serami, mięsem oraz wyrobami garmażeryjnymi.

Zdaniem dyrektora operacyjnego makroregionu w Jeronimo Martins Polska – Pawła Stoleckiego rozszerzenie zakresu usług będzie kolejnym krokiem do naturalnego rozwoju „Biedronki”, który usatysfakcjonuje klientów. Chociaż na tle dużej ilości obiektów w całej Polsce 5 sklepów stanowi niewielką liczbę, z perspektywy skali działania sieci, przejęcie ich dobrze wpisze się w strategię „Biedronki”.

„Piotr i Paweł” – groźba bankructwa

Warto podkreślić, że przejmowanie części sklepów przez branżowego inwestora stanowi element planu restrukturyzacji „Piotra i Pawła”. 12 września poznański są otworzył dla niego postępowanie sanacyjne, co ma pozwolić spółce stanąć na nogi. Niewykluczone, że „Biedronka” przejmie następne sklepy „Piotra i Pawła”. Nadal trwają rozmowy w tym temacie, a Jeronimi Martins jest jednym z głównych zainteresowanych.

d1ootiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ootiw
Więcej tematów