Trwa ładowanie...

Biedroń uczcił pamięć ostatniej kobiety spalonej na stosie. Teraz dostał nietypową nagrodę

Stowarzyszenie feministek walczących z krzywdzącymi dla kobiet stereotypami postanowiły docenić działania Roberta Biedronia. Przyznały mu specjalną nagrodę.

Share
Biedroń uczcił pamięć ostatniej kobiety spalonej na stosie. Teraz dostał nietypową nagrodę
Źródło: Agencja Gazeta
d4g181i

Była działaczka Twojego Ruchu Małgorzata Marenin opublikowała na Twitterze zdjęcie nagrody dla prezydenta Słupska.

"Nasze Stowarzyszenie Stop Stereotypom przyznało statuetkę Robertowi Biedroniowi za działania rehabilitujące kobiety spalone na stosie" - napisała feministka.

W czerwcu ubiegłego roku Biedroń zdecydował się nazwać miejskie rondo imieniem Triny Papisten - żony rzeźnika, która w 1701 roku została uznana za konkubinę diabła i czarownicę. Kobieta była przez wiele dni torturowana, a następnie spalona na stosie w Słupsku (ówczesnym Stolpie) przy Baszcie Czarownic.

Nagroda dla Biedronia nie jest jedynie podziękowaniem na upamiętnienie Papisten, ale wyrazem wdzięczności za jego działania na rzecz walki z uprzedzeniami związanymi z płcią i orientacją seksualną.

d4g181i

O prezesce stowarzyszenia "Stop Stereotypom" Małgorzacie Marenin zrobiło się głośno w 2015 roku, gdy publicznie domagała się od abp. Józefa Michalik, by przeprosił i wpłacił tysiąc złotych na rzecz jednej z fundacji za sugerowanie, że ważną przyczyną narastającej pedofilii w kościele jest to, że wzrasta liczba rozwodów i pokrzywdzonych dzieci, które same garną się do księży, bo są spragnione miłości. Sąd Okręgowy w Przemyślu oddalił pozew.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4g181i

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g181i
d4g181i
Więcej tematów