Trwa ładowanie...

Biedroń deklasuje rywali. Sondaż

Obecny prezydent Słupska może liczyć na zwycięstwo już w I turze wyborów w tym mieście - wynika z najnowszego sondażu. Jego przewaga jest ogromna.

Biedroń deklasuje rywali. SondażŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d49iw5j
d49iw5j

Badanie zostało przeprowadzone przez pracownię IBRiS. O wynikach donosi "Rzeczpospolita". To pierwszy sondaż przedwyborczy w Słupsku przeprowadzony w tym roku przez ogólnokrajową pracownię.

Urzędujący pierwszą kadencję prezydent może liczyć na 54 proc. poparcia. Co z konkurentami? Kandydat na urząd prezydenta Słupska z ramienia PiS nie jest jeszcze znany. W tym kontekście najczęściej pojawia się nazwisko Piotra Mullera, obecnego wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Ale, podobnie jak w przypadku innych miast, decyzja jeszcze nie zapadła. W sondażu IBRiS Muller może liczyć na 14 proc. poparcia.

Na trzecim miejscu jest Beata Chrzanowska z Platformy Obywatelskiej z wynikiem 10 proc. Chrzanowska to przewodnicząca rady miasta, wymieniana przez lokalne media jako potencjalna kandydatka PO. O jej starcie już w marcu ubiegłego roku zaczęli mówić też politycy PO.

Na czwartym miejscu znalazł się Andrzej Twardowski ze Słupskiego Porozumienia Obywatelskiego z wynikiem 4,5 proc. 14,5 proc. ankietowanych nie podjęło jeszcze decyzji, na kogo zagłosuje.

d49iw5j

Sondaż został przeprowadzony 9 lutego na próbie 500 osób.

Warszawa?

Przyszłość Biedronia w Słupsku to jedno. Od dawna spekuluje się też o jego powrocie do ogólnopolskiej polityki lub o ewentualnym kandydowaniu w Warszawie. Sam prezydent dwa tygodnie temu oznajmił, że "nie jest zainteresowany" startem w stolicy, choć docierają do niego sygnały, że gdyby to zrobił, miałby szansę na dobry wynik.

To prawda. Z sondażu Kantar Millward Brown dla WP wynika, że gdyby Robert Biedroń ogłosił start, miałby już dziś trzecie miejsce z poparciem rzędu 16 proc. Gdyby był wspólnym kandydatem lewicy i otrzymał wsparcie Ryszarda Kalisza i Adriana Zandberga, miałby dokładnie takie samo poparcie co Patryk Jaki i drugie miejsce.

We wtorek rzeczniczka prasowa SLD Anna-Maria Żukowska zadeklarowała, że gdyby Robert Biedroń zdecydował się na kandydowanie w Warszawie, mógłby liczyć na poparcie Sojuszu.

Zobacz także: Co, jeśli PiS nie zainwestuje w Jakiego? "Polityk nie będzie zły"

d49iw5j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49iw5j
Więcej tematów