Trwa ładowanie...

Białoruś. Łukaszenka polecił ministrowi obrony podjęcie "ostrych środków"

Prezydent polecił ministrowi obrony i dowódcy Zachodniego Dowództwa Operacyjnego podjęcie wszelkich starań, by "ochronić przede wszystkim zachodnią perłę Białorusi z centrum w Grodnie" - informuje agencja Biełta.

Share
Białoruś. Aleksander Łukaszenka polecił ministrowi obrony podjęcie "ostrych środków" (PAP)Białoruś. Aleksander Łukaszenka polecił ministrowi obrony podjęcie "ostrych środków" (PAP)
d3zufvq

Aleksander Łukaszenka przybył w sobotę na poligon wojskowy pod Grodnem.

- Scenariusz kolorowych rewolucji jest używany przeciwko Białorusi, osobliwością sytuacji jest wykorzystanie czynnika zewnętrznego - powiedział prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka.

Białoruś. "Najbardziej rygorystyczne środki"

Prezydent polecił Ministrowi Obrony i Dowódcy Zachodniego Dowództwa Operacyjnego, aby dołożyli wszelkich starań, by "przede wszystkim chronić zachodnią perłę Białorusi skupioną w Grodnie". "Przyjmując najbardziej rygorystyczne środki ochrony integralności terytorialnej naszego kraju" - podkreślił.

d3zufvq

Minister obrony Wiktor Khrenin poinformował zaś głowę państwa o zamiarze kompleksowych ćwiczeń taktycznych na granicy z Białorusią.

- Wszystko jasne. Tak jak zakładaliśmy, wszystko idzie zgodnie z planem kolorowych rewolucji, ze wzburzeniem wewnątrzpolitycznej sytuacji w kraju. Oryginalność i wyjątkowość sytuacji polega na tym, że włączono zewnętrzny czynnik, co dzieje się nie zawsze. Zazwyczaj rozkręcają wewnątrz, obalają urzędujące władze. Ale w związku z tym, że władze u nas są na miejscu, ostro się sprzeciwiają, uruchomili zewnętrzny czynnik - powiedział Aleksander Łukaszenko.

Łukaszenka: chcą ściągnąć "alternatywnego prezydenta"

Jak dodaje agencja, prezydent stwierdził, że jego przeciwnicy chcą rozproszyć siły białoruskich wojskowych i organów ścigania, odwrócić uwagę od sytuacji wewnętrznej i nadwyrężyć granicę zewnętrzną. Ocenił też, że następuje "intensyfikacja nastrojów protestacyjnych i bandytyzmu w społeczeństwie".

- Widzicie, że już tutaj ciągną "alternatywnego prezydenta", robią to na poważnie jako że płyną oświadczenia zachodnich państw o finansowaniu, wsparciu. Wojskowe wsparcie jest widoczne - przesunięcie wojsk NATO do granic - powiedziała głowa państwa.

d3zufvq

Źródło: belta.by

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3zufvq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zufvq
d3zufvq
Więcej tematów