Trwa ładowanie...

Białoruś: ćwiczenia z rakietami Tor-M2 zaplanowane na 25-28 lutego

Pierwsze ćwiczenia z użyciem baterii rakiet przeciwlotniczych krótkiego zasięgu Tor-M2 odbędą się na Białorusi w dniach 25-28 lutego - poinformowała "Biełorusskaja Wojennaja Gazieta".

Białoruś: ćwiczenia z rakietami Tor-M2 zaplanowane na 25-28 lutegoŹródło: Wikimedia Commons, fot: Allocer
d3bxxhd

"Dziś, 7 lutego, pierwsza kolumna sprzętu bojowego 120. rakietowej brygady udała się na poligon 'Poleski', gdzie pod koniec lutego 3. bateria Tor-M2 ma wziąć udział w taktycznych ćwiczeniach obejmujących strzelanie bojowe" - podała gazeta.

Jak dodała, do czasu rozpoczęcia ćwiczeń uczestniczący w nim żołnierze muszą wykonać cały szereg zadań, w tym przemieścić się na odległość prawie 300 km, zbudować na terytorium poligonu miasteczko namiotowe i wykonać maskowanie taktyczne.

Gazeta przypomina, że białoruscy żołnierze już wypróbowali baterie Tor-M2 na rosyjskim poligonie Aszułuk. "Działania wojskowych oraz sprzętu oceniono jako doskonałe" - podkreśla "Biełorusskaja Wojennaja Gazieta". Dodaje, że wówczas odpalano rakiety w warunkach upału i dlatego teraz postanowiono się przekonać, jak sprawdzą się w warunkach białoruskiej zimy.

d3bxxhd

Na początku stycznia na uzbrojenie 120. rakietowej brygady obrony powietrznej w Baranowiczach (obwód brzeski) trafiła już trzecia bateria Tor-M2.

Bateria Tor-M2 składa się z czterech pojazdów kołowych, z których każdy wyposażony jest w osiem pocisków rakietowych oraz radarowe systemy wykrywania i naprowadzania. Bateria jest w stanie strzelać jednocześnie do 16 celów lecących w dowolnym kierunku z prędkością do 700 m/s w odległości do 12 km i na wysokości do 10 km. Celem może być samolot, śmigłowiec, dron lub rakieta.

Białoruski dziennik państwowy "SB. Biełaruś Siegodnia" pisał, że Białoruś ma docelowo posiadać ponad 10 baterii Tor-M2.

d3bxxhd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bxxhd
Więcej tematów