Trwa ładowanie...

Białoruś. Aleksander Łukaszenka zarzucił Andrzejowi Dudzie sfałszowanie wyborów. Jest reakcja

Słowa Aleksandra Łukaszenki o sfałszowaniu wyborów prezydenckich w Polsce nie pozostały bez reakcji. Odniósł się do nich szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Jego ocena jest bardzo krytyczna.
Share
Białoruś. Aleksander Łukaszenka zarzucił Andrzejowi Dudzie wygraną przez oszustwo
Białoruś. Aleksander Łukaszenka zarzucił Andrzejowi Dudzie wygraną przez oszustwoŹródło: GETTY, Íèêîëàé Ïåòðîâ/ÁåëÒà/ÒÀÑÑ, Fot: Nikolai Petrov
d1lf9wh

- Duda zwyciężył w Polsce, fałszując wybory. Tam nie było nawet procenta przewagi. Sfałszował - oznajmił w czwartek Aleksander Łukaszenka. Prezydent uważa, że Polska chciała zrobić na Białorusi "rewolucję, a nawet nie rewolucję, a rebelię", a dostała ją sama.

- Sytuacja jest tam (w Polsce - red.) niełatwa i nie rozwiąże się tak po prostu. Tam nie zbuntował się byle kto. Powstały kobiety i wiadomo, za co. Powstali chłopi i wiedzą, za co. Powstali robotnicy, i też wiedzą, za co - podkreślił.

W ocenie szefa gabinetu prezydenta RP są to słowa "niedorzeczne". - Mogę tylko pogratulować totalnej opozycji w Polsce nowego sojusznika w ich strategii "ulica i zagranica" - powiedział w rozmowie z PAP Krzysztof Szczerski.

d1lf9wh

Na Białorusi wciąż trwają protesty po sierpniowych wyborach prezydenckich, które oficjalnie zakończyły się wygraną Aleksandra Łukaszenki. Powszechnie uważa się, że doszło do ich sfałszowania. Rada Europejska potępiła sytuację i oznajmiła, że wybory powinny zostać powtórzone.

Zobacz też: Rewolucyjny sondaż. Mamy komentarz Szymona Hołowni

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lf9wh

Podziel się opinią

Share
d1lf9wh
d1lf9wh
Więcej tematów