Trwa ładowanie...
d2i41rk

Białoruś. Aleksander Łukaszenka zarzucił Andrzejowi Dudzie sfałszowanie wyborów. Jest reakcja

Słowa Aleksandra Łukaszenki o sfałszowaniu wyborów prezydenckich w Polsce nie pozostały bez reakcji. Odniósł się do nich szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Jego ocena jest bardzo krytyczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Aleksander Łukaszenka zarzucił Andrzejowi Dudzie wygraną przez oszustwo
Białoruś. Aleksander Łukaszenka zarzucił Andrzejowi Dudzie wygraną przez oszustwo (GETTY, Íèêîëàé Ïåòðîâ/ÁåëÒà/ÒÀÑÑ, Fot: Nikolai Petrov)
d2i41rk

- Duda zwyciężył w Polsce, fałszując wybory. Tam nie było nawet procenta przewagi. Sfałszował - oznajmił w czwartek Aleksander Łukaszenka. Prezydent uważa, że Polska chciała zrobić na Białorusi "rewolucję, a nawet nie rewolucję, a rebelię", a dostała ją sama.

- Sytuacja jest tam (w Polsce - red.) niełatwa i nie rozwiąże się tak po prostu. Tam nie zbuntował się byle kto. Powstały kobiety i wiadomo, za co. Powstali chłopi i wiedzą, za co. Powstali robotnicy, i też wiedzą, za co - podkreślił.

W ocenie szefa gabinetu prezydenta RP są to słowa "niedorzeczne". - Mogę tylko pogratulować totalnej opozycji w Polsce nowego sojusznika w ich strategii "ulica i zagranica" - powiedział w rozmowie z PAP Krzysztof Szczerski.

d2i41rk

Na Białorusi wciąż trwają protesty po sierpniowych wyborach prezydenckich, które oficjalnie zakończyły się wygraną Aleksandra Łukaszenki. Powszechnie uważa się, że doszło do ich sfałszowania. Rada Europejska potępiła sytuację i oznajmiła, że wybory powinny zostać powtórzone.

Zobacz też: Rewolucyjny sondaż. Mamy komentarz Szymona Hołowni

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i41rk

Podziel się opinią

Share
d2i41rk
d2i41rk
Więcej tematów