Trwa ładowanie...
d2einj4

Białoruś. Łukaszenka zaatakował Dudę. Wskazał, dlaczego wygrał wybory w Polsce

Białoruś. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka w czwartek po raz kolejny zabrał głos na temat sytuacji w Polsce. Mówił o protestach Polek w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Zarzucił też prezydentowi Andrzejowi Dudzie zaskakujące oszustwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Aleksander Łukaszenka zaatakował Andrzeja Dudę
Białoruś. Aleksander Łukaszenka zaatakował Andrzeja Dudę (Getty Images)
d2einj4

Białoruś. Łukaszenka ostro o Dudzie

Aleksander Łukaszenka w swoich wypowiedziach nie pierwszy raz zaatakował Polskę i prezydenta Andrzeja Dudę. Za sytuację na Białorusi prezydent tego kraju winą obarczył m.in. działania polskich władz. Tym razem prezydent Białorusi zabrał głos na temat lipcowych wyborów prezydenckich w Polsce. Jego słowa zacytowała agencja BiełTA.

"Andrzej Duda zwyciężył w Polsce, fałszując wybory. Tam nie było nawet procenta przewagi. Sfałszował” - oznajmił Aleksander Łukaszenka. Według niego, Polska chciała zrobić na Białorusi "rewolucję, a nawet rebelię, a dostała ją sama". W ten sposób Łukaszenka odniósł się do protestów kobiet, które rozpoczęły się po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zmienił kompromis aborcyjny i uznał, że aborcja w przypadku wad letalnych płodu jest niezgodna z konstytucją.

d2einj4

Białoruś. Łukaszenka mówi o sytuacji w Polsce

Łukaszenka odniósł się również do sytuacji, jaka panuje w Polsce. Przywołał protesty kobiet, rolników i robotników. "Sytuacja w Polsce jest niełatwa i nie rozwiąże się tak po prostu. Tam nie zbuntował się byle kto. Powstały kobiety, chłopi i robotnicy. Wszyscy wiedzą, za co" - dodał Łukaszenka.

Czytaj także: Strajk kobiet z poparciem Joanny Borowiak? Hakerzy włamali się na konto posłanki PiS

Na Białorusi wciąż trwają protesty po sierpniowych wyborach prezydenckich, które oficjalnie zakończyły się wygraną Aleksandra Łukaszenki, choć wielu obserwatorów i instytucji międzynarodowych uznało, że ich wyniki zostały sfałszowane. Tam protesty trwają już od kilku miesięcy i są brutalnie tłumione przez milicję. Aleksander Łukaszenka nie przejmuje się jednak demonstracjami i dalej ma pełnię władzy w swoich rękach.

d2einj4

Czytaj także: Roman Giertych apeluje do prokuratora. "Niech pan wreszcie zdobędzie się na odwagę"

Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2einj4

Podziel się opinią

Share
d2einj4
d2einj4
Więcej tematów