Trwa ładowanie...
01-10-2014 08:05

Bezwzględny gang "Bukaciaka" rozbity. "Upodobali" sobie podwarszawskie miejscowości

17 osób powiązanych z grupą Rafała B. ,"Bukaciaka", specjalizującą się w przemycie narkotyków, handlu bronią i porwaniami dla okupu, zatrzymali policjanci z CBŚ - poinformowała Iwona Kuc z wydziału prasowego KGP.

Bezwzględny gang "Bukaciaka" rozbity. "Upodobali" sobie podwarszawskie miejscowościŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d2dgli2
d2dgli2

- 15 spośród tych osób zostało już tymczasowo aresztowanych. Śledztwo ws. gangu prowadzi CBŚ pod nadzorem warszawskiej prokuratury apelacyjnej - mówiła Kuc.

Szajka - jak wynika ze śledztwa policji i prokuratury - działała bardzo aktywnie w latach 2000-2004 i 2010-2013, na terenie dwóch województw mazowieckiego oraz zachodnio-pomorskiego. Jej członkowie szczególnie "upodobali" sobie podwarszawskie miejscowości - Piaseczno, Konstancin i Górę Kalwarię.

- Wyspecjalizowali się w przemycie narkotyków i handlu nimi, a także w handlu bronią. Mają też na swoimi koncie m.in. uprowadzenia dla okupu, rozboje, ściąganie haraczy i zabójstwa - powiedziała Kuc.

Liderów gangu, w tym Rafała B., zatrzymano we wrześniu 2013 r. Kilka miesięcy później CBŚ zatrzymało kilkunastu członków grupy, którzy odpowiedzą za najcięższe przestępstwa, w tym m.in. zabójstwa, uprowadzenia dla okupu, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, kradzieże, handel bronią i narkotykami. Podczas tamtej akcji zabezpieczono ponad 30 sztuk broni palnej i około 20 kilogramów środków odurzających. W sumie razem z ostatnią akcją zatrzymano kilkadziesiąt osób.

d2dgli2

Dodatkowo w ramach prowadzonego śledztwa policjanci z CBŚ odnaleźli na terenie podwarszawskich miejscowości zwłoki czterech mężczyzn - jak się okazało ofiar brutalnych zabójstw. W sprawie dwóch z nich, podejrzany jest właśnie Rafał B.

- Grupa "Bukaciaka" była bezwzględna, swoich nielojalnych członków zastraszała. Ofiary były bite i torturowane. Przez wiele lat zmowa milczenia w grupie nie pozwalała wyjaśnić wielu zagadkowych zaginięć - mówiła Kuc.

Według nieoficjalnych informacji Rafał B. miał też współpracować z Rafałem S., pseud. Szkatuła.

Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

d2dgli2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dgli2
Więcej tematów