Trwa ładowanie...
d31i5c1

Bernadeta Krynicka zawieszona w prawach członka PiS

Była posłanka PiS Bernadeta Krynicka wywołała burzę krytykując pomysł przekształcenia łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny do walki z koronawirusem. Teraz decyzją prezesa partii została zawieszona w prawach członka PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bernadeta Krynicka.
Bernadeta Krynicka. (PAP)
d31i5c1

Łomżyński szpital jako jedna z placówek medycznych w Polsce został wyznaczony do przekształcenia i wyspecjalizowania pod kątem leczenia chorych na koronawirusa. - To zagrywka polityczna decydentów z Białegostoku. Oni myślą, że uratują mieszkańców przed zarazą - krytykowała Bernadeta Krynicka, kierowniczka Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

W rozmowie z Wirtualną Polską oceniała, że na obecną chwilę szpital jest nieprzygotowany jako jednoimienny szpital zakaźny. Wyjaśniła, że w placówce brakuje m.in. środków ochrony indywidualnej. - Personel jest niezabezpieczony - twierdziła.

Od poniedziałkowego poranka jej zarzuty tłumaczyli kolejni politycy PiS. - Uruchomiliśmy dziś sieć 19 szpitali przekształconych na sieć placówek zakaźnych. Dochodzą do nas różne sygnały, więc na przykładzie z Łomży chciałem uciąć wszystkie spekulacje - oznajmił na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Każdy taki szpital zostanie wyposażony w 1000 maseczek i 1000 kombinezonów - zapewnił.

d31i5c1

- Pani Krynicka jest kierownikiem ds. kontraktu i myślę, że nie ma pewnie pełnego oglądu sytuacji, stąd może tego typu wypowiedź - dodał z kolei w RMF FM wicepremier Jacek Sasin. - Bardziej ufam jednak wojewodzie i służbom wojewody podlaskiego - ocenił.

Teraz głos w sprawie zabrał Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. "Pani Bernadeta Krynicka oraz Pan Grzegorz Woźniak w dniu dzisiejszym decyzjami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zostali zawieszeni w prawach członka PiS" - przekazał na Twitterze polityk.

Bernadeta Krynicka to była posłanka Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku nie dostała się do Sejmu.

d31i5c1

Zobacz też: Polacy dobrze oceniają rząd ws. koronawirusa. Skromna odpowiedź Łukasza Szumowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31i5c1

Podziel się opinią

Share

d31i5c1

d31i5c1
Więcej tematów