Trwa ładowanie...
d4e8nas
d4e8nas

Belka: nie dojdzie do załamania gospodarki amerykańskiej

Doradca ekonomiczny prezydenta, profesor Marek Belka, powiedział, że seria zamachów terrorystycznych na Stany Zjednoczone, przeprowadzonych we wtorek, raczej nie spowoduje
załamania gospodarki amerykańskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4e8nas

Wydaje mi się to zupełnie nieprawdopodobne. Gospodarka jest silna, stabilna, a poza tym myślę, że jest pełna determinacja nie tylko w Ameryce, ale i na świecie, żeby zewrzeć szeregi. Wszyscy będą się powstrzymywać od nadreakcji - powiedział Belka w czwartkowym wywiadzie dla radia "Zet".

Zdaniem Belki wydarzenia sprzed kilku dni mogą się natomiast przyczynić do spowolnienia wzrostu gospodarczego w USA. _ Uderzono w psychikę, a rynki finansowe czynnikami psychologicznymi w dużej mierze się kierują_ - tłumaczył. Belka prognozuje, że ostatnie wydarzenia nie wywołają też paniki w polskiej gospodarce.

_ Natomiast musimy się liczyć z tym, że na dłuższą metę warunki funkcjonowania polskiej gospodarki będą gorsze_ - powiedział doradca prezydenta. Jego zdaniem możliwe jest, że _ inwestorzy na całym świecie będą się powstrzymywać od lokowania pieniędzy na rynkach wschodzących, takich jak Polska, i będą, paradoksalnie, koncentrować swoje kapitały na najpewniejszych papierach na świecie, czyli skarbowych papierach Stanów Zjednoczonych_.(reb)

d4e8nas

Podziel się opinią

Share

d4e8nas

d4e8nas
Więcej tematów