Trwa ładowanie...
d4ckeck

Belgijscy policjanci zatrzymani we Francji. Wieźli radiowozem trzynastu migrantów

• Belgijscy policjanci zostali zatrzymani we Francji niedaleko granicy z Belgią, skąd przywieźli radiowozem 13 migrantów • Funkcjonariusze tłumaczyli, że "nie chcieli zostawić ich na drodze i pozwolić, by szli na piechotę do granicy" • Policjanci zostali zakuci w kajdanki, a migrantów umieszczono w ośrodku do czasu wyjaśnienia ich sytuacji • Francuskie władze wyraziły "najwyższą dezaprobatę dla tej inicjatywy (belgijskich policjantów)"
Share
Belgijscy policjanci zatrzymani we Francji. Wieźli radiowozem trzynastu migrantów
d4ckeck

Dwóch belgijskich policjantów zostało zatrzymanych we Francji niedaleko granicy z Belgią, skąd przywieźli swoim radiowozem 13 migrantów - podała AFP. Francuskie władze ostro skrytykowały takie postępowanie.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w graniczącej z Belgią gminie Nieppe. Jeden z zatrzymanych policjantów, komisarz Georges Aeck, tłumaczył potem belgijskiej stacji RTBF, że wziął z kolegą migrantów do furgonetki, "bo nie chcieliśmy ich zostawić na drodze i pozwolić, by szli na piechotę do granicy. A więc ich podwieźliśmy w kierunku, w którym chcieli".

Szef związku zawodowego belgijskiej policji Vincent Gilles powiedział, że policjanci zostali zakuci w kajdanki, mimo że powiedzieli, kim są. Migrantów z kolei zawieziono na posterunek straży granicznej w Lille na północy Francji. Potem trzech nieletnich oddano pod opiekę, zaś dziesięciu dorosłych umieszczono w ośrodku do czasu wyjaśnienia ich sytuacji.

Francuskie władze wyraziły "najwyższą dezaprobatę dla tej inicjatywy (belgijskich policjantów), która nie jest zgodna ze zwykłymi praktykami współpracy między Francją a Belgią".

d4ckeck

Podziel się opinią

Share
d4ckeck
d4ckeck
Więcej tematów