Trwa ładowanie...

Bela Kovacs z zarzutami. Europoseł miał szpiegować dla Rosji

Węgierski polityk ze skrajnie prawicowego Jobbiku odrzuca prokuratorskie zarzuty nazywając je fantazjami. Według śledczych Bela Kovacs miał szpiegować na szkodę unijnych instytucji oraz dopuścić się nadużyć finansowych.

Bela Kovacs z zarzutami. Europoseł miał szpiegować dla RosjiŹródło: WP.PL
d81lr84

W cytowanym przez agencję Reuters oświadczeniu węgierska prokuratura informuje o poważnych podejrzeniach, że Bela Kovacs szpiegował instytucje Unii Europejskiej na rzecz obcego państwa.

Rzecznik węgierskiej prokuratury dopytywany, o jakie państwo chodzi, powiedział, że jest nim Rosja.

Europoseł z Jobbiku w rozmowie z Reutersem stwierdził, że zarzuty wobec niego są fantazjami i czeka na proces, który pozwoli mu się oczyścić.

d81lr84

Węgierska prokuratura zarzuca też europosłowi, że w latach 2012-2013 zawarł umowy na fikcyjne staże w Parlamencie Europejskim dla czterech osób. Śledczy uznali, że stażystów nigdy nie było, a przez działanie Beli Kovacsa europarlament miał stracić ponad 2 tys. euro.

Zobacz też: Morgan Freeman wystąpił w filmiku krytycznym wobec Donalda Trumpa i Władimira Putina. Mówi w nim, że Rosja chce się zemścić na USA za rozpad Związku Radzieckiego

Podejrzenia wobec europosła Jobbiku padły już w 2014 r., kiedy węgierska prokuratura wystąpiła do PE o uchylenie jego mandatu.

Bela Kovacs nigdy nie ukrywał swoich sympatii do Rosji. Regularnie lata do Moskwy i spotyka się rosyjskimi dyplomatami.

d81lr84
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d81lr84
Więcej tematów