Trwa ładowanie...
d1bf7p2

Bela Kovacs z zarzutami. Europoseł miał szpiegować dla Rosji

Węgierski polityk ze skrajnie prawicowego Jobbiku odrzuca prokuratorskie zarzuty nazywając je fantazjami. Według śledczych Bela Kovacs miał szpiegować na szkodę unijnych instytucji oraz dopuścić się nadużyć finansowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europoseł miał szpiegować instytucje Parlamentu Europejskiego
Europoseł miał szpiegować instytucje Parlamentu Europejskiego (WP.PL)
d1bf7p2

W cytowanym przez agencję Reuters oświadczeniu węgierska prokuratura informuje o poważnych podejrzeniach, że Bela Kovacs szpiegował instytucje Unii Europejskiej na rzecz obcego państwa.

Rzecznik węgierskiej prokuratury dopytywany, o jakie państwo chodzi, powiedział, że jest nim Rosja.

Europoseł z Jobbiku w rozmowie z Reutersem stwierdził, że zarzuty wobec niego są fantazjami i czeka na proces, który pozwoli mu się oczyścić.

d1bf7p2

Węgierska prokuratura zarzuca też europosłowi, że w latach 2012-2013 zawarł umowy na fikcyjne staże w Parlamencie Europejskim dla czterech osób. Śledczy uznali, że stażystów nigdy nie było, a przez działanie Beli Kovacsa europarlament miał stracić ponad 2 tys. euro.

Zobacz też: Morgan Freeman wystąpił w filmiku krytycznym wobec Donalda Trumpa i Władimira Putina. Mówi w nim, że Rosja chce się zemścić na USA za rozpad Związku Radzieckiego

Podejrzenia wobec europosła Jobbiku padły już w 2014 r., kiedy węgierska prokuratura wystąpiła do PE o uchylenie jego mandatu.

d1bf7p2

Bela Kovacs nigdy nie ukrywał swoich sympatii do Rosji. Regularnie lata do Moskwy i spotyka się rosyjskimi dyplomatami.

d1bf7p2

Podziel się opinią

Share
d1bf7p2
d1bf7p2
Więcej tematów