Trwa ładowanie...
dys2591

Będzie kolejny nabór na sędziów Sądu Najwyższego. Obwieszczenie prezydenta czeka na publikację

W wykazie aktów legislacyjnych Rządowego Centrum Legislacyjnego pojawiło się obwieszczenie prezydenta. Dokument dotyczy kolejnych wolnych stanowisk sędziego w Sądzie Najwyższym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda ogłosi kolejny nabór do SN
Andrzej Duda ogłosi kolejny nabór do SN (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dys2591

Prezydencki minister Paweł Mucha w rozmowie z portalem 300polityka.pl powiedział, że obwieszczenie dotyczy objęcia 4 stanowisk w Izbie Cywilnej, 3 stanowisk w Izbie Karnej i 4 stanowisk w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

W ciągu ostatniego tygodnia 13 osób wycofało swoje kandydatury na sędziów Sądu Najwyższego. We wtorek informowaliśmy, że z ubiegania się o stanowisko zrezygnowali radca prawny i asystent specjalista Biura Studiów i Analiz SN.

W piątek ujawniono, że wycofano sześć kandydatur złożonych do Izby Dyscyplinarnej, cztery przekazane do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz jedną zarejestrowaną do Izby Cywilnej.

dys2591

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Lista kandydatów jest jawna, choć nie od początku było to oczywiste. Najpierw rzecznik KRS Maciej Mitera twierdził, że nazwiska nie zostaną upublicznione. Powodem takiej decyzji miało być rozporządzenie o ochronie danych osobowych, znane jako RODO.

Wnioskami zajmą się zespoły Krajowej Rady Sądownictwa. Po ich akceptacji przedstawią rekomendacje całej Radzie. O tym, którzy kandydaci zostaną przyjęci, zadecyduje cała KRS na posiedzeniu plenarnym. Najbliższe zaplanowano na 18 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów