Trwa ładowanie...
dztzki2

Będą podwyżki dla nauczycieli, ale pieniędzy brakuje

dztzki2
dztzki2

Minister edukacji narodowej, Edmund Wittbrodt poinformował we wtorek na spotkaniu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, że rząd ma przekazać prawie 800 mln zł z rezerw budżetu na podwyżki wynikające z Karty Nauczyciela.
Rządu przyznał, że na podwyżki dla nauczycieli brakuje 1,2 mld zł. Zgodnie z ustawą, pedagodzy powinni otrzymać pieniądze do 6 października. Obecnie na ten cel przekazywane są gminom fundusze w wysokości 344 mln zł. O przyznaniu dalszych 400 mln zł ma zadecydować w piątek sejmowa komisja ds. finansów. Pozostałą kwotę gminy będą musiały uzyskać z kredytów.
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz uważa, że to nie gminy lecz rząd powinien zaciągnąć kredyty na wypłatę podwyżek dla nauczycieli. Prawdopodobnie w środę prezydium związku podejmie decyzję w sprawie ewentualnej akcji protestacyjnej i złożenia wniosku o postawienie byłego ministra edukacji Mirosława Handkego przed Trybunałem Stanu za złe obliczenie funduszy potrzebnych na realizację Karty Nauczyciela.(ajg)

dztzki2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dztzki2
Więcej tematów