Trwa ładowanie...
d1r1r1h

Beata Szydło: jestem zadowolona z pracy Antoniego Macierewicza

- Uważam, że to, co minister Macierewicz robi w polskiej armii, to, w jaki sposób przeprowadza reformy, jest konieczne. Ma ogrom pracy przed sobą. Wierzę, że wywiąże się z zadań, których się podjął - oznajmiła premier Beata Szydło. Zabrała również głos ws. kolejnego listu, wysłanego do szefa MON przez szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło
Beata Szydło (PAP)
d1r1r1h

Pismo Pawła Solocha do szefa MON dotyczy sytuacji w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. O sprawie pisaliśmy TU.

- Do mnie pan prezydent listów nie pisze, więc ja wątpliwości nie mam - powiedziała Szydło, pytana o komentarz do korespondencji między prezydentem a MON. - Jeszcze raz podkreślę, że pan Macierewicz ma bardzo odpowiedzialne i bardzo ważne zadanie i to jest ten cel, który sobie postawił, i z tego będzie oceniany; i z tego ja będę go rozliczać - zaznaczyła.

- Spotykam się z panem ministrem Macierewiczem i po prostu z nim rozmawiam. Spotykam się również z panem prezydentem i po prostu z nim rozmawiam. Dla mnie to jest najlepsza forma komunikowania i uzyskiwania informacji, jeżeli takich oczekuję. Oczywiście można pisać listy, można rozmawiać, każdy wybiera taką formułę, która jest dla niego korzystniejsza. Ja uważam, że rozmowa, bardzo często niełatwa i szczera, jest dobrym rozwiązaniem i oczekuję od pana ministra Macierewicza, że nasze rozmowy przynoszą efekty, a tymi efektami jest to, że to, co ustalimy, jest wprowadzane później w życie - powiedziała Szydło.

d1r1r1h

"Rutynowa korespondencja"

Wcześniej do listu odniósł się dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski, który oznajmił, że to "rutynowa korespondencja między BBN a kierownictwem MON". - Wymiana takich pism odbywa się na bieżąco. Pan prezydent oczekuje, że wkrótce otrzyma wyjaśnienia od pana ministra Macierewicza we wskazanych kwestiach - przekonywał.

Prosił Dudę, aby podjął kroki

Portal TVN24 opublikował w środę cytaty z odpowiedzi udzielonej politykowi PO Markowi Biernackiemu (minister-koordynator specsłużb w rządzie Ewy Kopacz - przyp.red.) przez szefa BBN Pawła Solocha. Portal informuje, że Biernacki prosił, aby prezydent Andrzej Duda podjął kroki zmierzające "do dokładnego wyjaśnienia sytuacji mającej miejsce w SKW w związku z informacjami o niepokojących działaniach podejmowanych w stosunku do zasłużonych oficerów polskich służb specjalnych".

Źródło: WP, PAP

d1r1r1h

Podziel się opinią

Share
d1r1r1h
d1r1r1h
Więcej tematów