Trwa ładowanie...
d2ileoi

Beata Szydło chciała zdymisjonować Macierewicza i Waszczykowskiego? Oto, co miała usłyszeć od Kaczyńskiego

Trzy tygodnie temu, w czasie spotkania przed wyjazdem na specjalny szczyt unijny do Rzymu, Beata Szydło sondowała możliwość zdymisjonowania szefa MON Antoniego Macierewicza i szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Na takie rozwiązanie nie zgodził się jednak Jarosław Kaczyński. "Nie teraz" - usłyszała premier od prezesa PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2ileoi

- Szydło jest zdania, że bez dymisji Macierewicza i Waszczykowskiego rząd czekają tylko kolejne wstrząsy prowokowane przez obu panów - powiedziało "Faktowi" źródło w rządzie. Z rozmów dziennika z politykami PiS wynika, że od kilku miesięcy zarówno dla premier, jak i dla części władz partii jest jasne, iż właśnie ci dwaj ministrowie są dla gabinetu Szydło i PiS największym obciążeniem.

Anonimowy polityk z władz PiS potwierdza "Faktowi", że Macierewicz od dawna uchodzi w partii za postać nietykalną. Powód? Część elektoratu, wierząca w zamach smoleński, uważa go za najważniejszego polityka. - To jakieś 8-10 procent, który teoretycznie przy rozłamie przeszedłby do Macierewicza - wyjaśnił rozmówca dziennika.

Przy okazji brutalnie odniósł się do argumentu, że za utrzymaniem Macierewicza za wszelką cenę przemawia jego bliski związek z dyrektorem Radia Maryja o. Tadeuszem Rydzykiem. - Mit. On pójdzie tam, gdzie mu dadzą pieniądze - stwierdził o szefie MON rozmówca "Faktu".

d2ileoi

Oficjalnie Szydło ich broni

Przypomnijmy, pod koniec marca premier Szydło przyznała, że "są ministrowie, którzy będą musieli zdecydowanie poprawić swoją pracę", ale broniła Macierewicza i Waszczykowskiego, podkreślając, że mają oni "niełatwy odcinek pracy".

Z opublikowanego w tym samym czasie sondażu Kantar Millward Brown dla TVN wynikało, że blisko 50 proc. Polaków chce usunięcia Waszczykowskiego z urzędu.

d2ileoi

Podziel się opinią

Share
d2ileoi
d2ileoi
Więcej tematów